MENU

Orta Karadeniz Kariyer Fuarı 2-3 Mart Samsun

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü

Eski Makro Alışveriş Merkezi (Samsun Otogarı Karşısı)

02 Mart 2022, Çarşamba - 10:00 - 03 Mart 2022, Perşembe - 17:00

0 (362) 312 1919 / 4179

okaf@omu.edu.tr

A+ A-
02 Mart 2022

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi öncülüğünde 2019 yılında “Yetenek Her Yerde” temasıyla yola çıkan bölgesel kariyer fuarları; üniversiteler, kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odalarının iş birliği ile gerçekleştirilen kariyer etkinlikleri olarak dikkat çekyor. 2019 yılında farklı bölgelerdeki 8 ilde 87 üniversitenin iş birliği ile düzenlenen kariyer fuarları bu ilk yılında, 70 binden fazla genç yeteneği 351’i kamu kurumu olmak üzere bin 315 işveren ile buluşturmuştu. Her yıl daha çok genç yeteneğe ulaşmayı hedefleyen kariyer fuarları 2020 yılında ise; 130 üniversitenin iş birliği ile 10 ilde gerçekleştirildi. 2021 yılında COVID-19 salgınının etkilerinden korunmak amacıyla ülke genelinde alınan önlemler nedeniyle düzenlenemeyen fuarlar, 2022 yılında alınan tedbirler çerçevesinde çeşitli bölgelerde etkinliklerine devam edecek.

Hem öğrenciler ve mezunlar hem de sektör açısından kariyer noktasında önemli katkılar sağlayan bölgesel kariyer fuarlarında; interaktif bir program çerçevesinde birçok sektöre ait kariyer fırsatlarının, meslek bilgilerinin ve istihdam süreçlerinin paylaşılması hedeflenmekte.

Bölgesel kariyer fuarlarından biri olan Orta Karadeniz Kariyer Fuarı (OKAF), Ondokuz Mayıs Üniversitesi ev sahipliğinde 02 - 03 Mart 2022 tarihlerinde Samsun eski Makro Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşecektir. 6 paydaş üniversitenin katıldığı fuarda; Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Amasya Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Sinop Üniversitesi ve Tokat Üniversitesi ile ortak etkinlikler düzenlenecek.

OMÜ ve paydaş üniversitelerin öğrencilerinin ve mezunlarının katılımıyla gerçekleşecek olan fuar; bölgede faaliyet yürüten kurumları, kuruluşları, işletmeleri ve üniversiteleri bir araya getirirken, söz konusu firmaları insan kaynakları anlamında destekleme hem de katılımcı öğrencilerin meslekler hakkında detaylı bilgi alma, firmaları tanıma, girişimcilik, kendi işini kurma gibi konularda bilgilenmesini sağlayarak öğrencilere kariyer planlarına yön vermede yardımcı olmayı amaçlıyor. Fuarda firmaların insan kaynakları yetkilileri ile iş/staj fırsatları, kariyer imkânları gibi konularda ilk ağızdan bilgi alma ayrıcalığına sahip olacak öğrenciler ve mezunlar, ayrıca çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinliklerine, panellere, mülakat simülasyonlarına, akademi-sektör iş birliği buluşmalarına, kariyer sunumlarına ve firmaların insan kaynakları temsilcileriyle yapılacak görüşmelere katılma şansını yakalayacak.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN
https://okaf.omu.edu.tr/#

AddThis Sharing Buttons
Diğer Etkinlikler
X
Secure Login

This login is SSL protected