MENU

UpToDate Advanced Online Kullanıcı Eğitimi

OMÜ Merkez Kütüphane

ZOOM

16 Ocak 2024, Salı - 12:30
A+ A-
15 January 2024

Değerli Kullanıcılarımız, kurumsal aboneliğimiz kapsamında UpToDate Advanced klinik karar destek aracına evlerinizden ve mobil uygulamalardan erişim ve içerikte aradığınız bilgilere hızlı ve kolayca nasıl erişebileceğiniz konusunda online kullanıcı eğitimimize davetlisiniz!

Tarih: 16 Ocak 2024, Salı

Saat:  12:30

Kayıt için tıklayınız

 

UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında,7400’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 12.400’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayali bir klinik karar destek sistemidir.

UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanmasi ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

UpToDate Advanced standartlaştırılmış klinik kararlar oluşturmak için UpToDate’in klinik uzmanlığından ve editoryal süreçlerinden yararlanır. Özel bir durum yoksa aynı hastalığı bulunan hastalara uygulanan farklı tedavi yöntemleri; bireysel hasta sonuçlarını, sağlık maliyetlerini ve halkın genel sağlığını olumsuz yönde etkiler. Bu global bir problemdir.

UpToDate Advanced, aynı hastalığı bulunan hastalara uygulanan farklı tedavi yöntemlerini azaltmak, standartlaştırılmış klinik kararlar oluşturmak ve klinik etkinliği arttırmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

UpToDate® Pathways spesifik klinik sorular ile ilgili uygun klinik kararların alınmasına yardımcı nitelikteki interaktif kılavuzları içermektedir.

Lab Interpretation™— Normal sınırların dışındaki laboratuvar sonuçlarının hızlıca yorumlanmasına ve sonraki adımların belirlenmesine yardımcı olan monografileri erişime sunmaktadır.

UpToDate Advanced içerisinde yer alan kanıta dayalı interaktif UpToDate Pathways kılavuzları ve normal sınırların dışındaki laboratuvar sonuçlarını hızla yorumlamak ve sonraki adımları seçmek için kullanılan Lab Interpretation monografileriyle klinisyenlerin klinik kararları desteklenmektedir.

Kütüphanemiz ile ilgili duyuru ve etkinlikleri takip etmek için sayfamızı https://kutuphane.omu.edu.tr/ ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlik Takvimi'ne gözat
Diğer Etkinlikler
X
Secure Login

This login is SSL protected