MENU

Spor Araştırmaları Özel Proje Çağrısı

Proje Çağrısı

23 Eylül 2021, Perşembe - 13:30 - 12 Kasım 2021, Cuma - 17:00
A+ A-
23 Eylül 2021

Gençlik ve spor alanında bilimsel araştırma ve geliştirme projelerinin niteliğini artırmak, nitelikli insan  kaynağı  gelişimine  katkıda  bulunmak,  gençlerin;  girişimciliğini  desteklemek,  bilime  ilgisini artırmak,  kişisel,  bilimsel  ve  sosyal  gelişimine  katkı  sağlamak  amacıyla  Bakanlığımız  ile  Sanayi  ve Teknoloji Bakanlığı arasında 06/07/2021 tarihinde bir işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Söz  konusu  protokol  kapsamında;  Türkiye  Bilimsel  ve  Teknolojik  Araştırma  Kurumu (TÜBİTAK) tarafından  1001-Bilimsel  ve Teknolojik  Araştırma  Projelerini  Destekleme  Programı  Spor Araştırmaları  Özel  Proje  Çağrısına  çıkılmıştır.  Çağrı  kapsamında  bilimsel  araştırma  projeleri  başvuru süreci 12 Kasım 2021 tarihine kadar devam edecektir.

Çağrı  programının  temel  amacı;  spor  ve  sporla  ilişkili  tüm  alanlarda  yeni  bilgi  üretilmesi, yenilikçi yaklaşımların geliştirilmesi, mevcut durum ve sorunların kanıt temelli bilimsel verilerle ortaya konulması  ve  çözüm  önerilerinin  geliştirilmesine  yönelik  bilimsel  araştırma  projelerinin desteklenmesidir. Çağrı kapsamında sunulacak proje önerilerinde; üretilecek bilgilerin ve odaklanılacak sorunların  bilimsel  yöntemlerle ele alınması;  özgün  yaklaşımlar  ve çözüm  önerileri  geliştirilerek  karar alıcılara ve uygulayıcılara katkı sağlayacak politika önerilerinin sunulması beklenmektedir.

Ülkemizin spor alanındaki birikimini bilimsel perspektifle daha ileriye taşıması hedeflenen çağrı ile  ilgili  detaylı  bilgi  https://tubitak.gov.tr/sites/default/files/20689/spor_arastirmalari_cagr... adresinde  yer  almaktadır

Dr. Mehmet Ata ÖZTÜRK
Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürü

AddThis Sharing Buttons
X
Secure Login

This login is SSL protected