MENU

AFAD - Türk Deprem Araştırma Dergisi (TDAD) İçin Makale Çağrısı

Makale Çağrısı

22 Eylül 2021, Çarşamba - 08:00 - 01 Aralık 2021, Çarşamba - 17:00
A+ A-
22 Eylül 2021

Değerli Akademisyenlerimiz,

Deprem Araştırma Dairesi tarafından Nisan 1973-Nisan 2000 tarihleri arasında 27 yıl boyunca 84 sayı kesintisiz yayımlanan "Deprem Araştırma Bülteni" 19 yıllık bir aradan sonra 2019 yılında "Türk Deprem araştırma Dergisi (TDAD)" adıyla yayın hayatına tekrar başlamıştır.

TDAD, yeni yayın politikasıyla Türkçe dilinde makale kabul eden hakemli bir dergi olarak yılda iki sayı elektronik formatta yayımlanmaktadır. TDAD'da yayımlanan çalışmalar deprem ve buna bağlı deprem tehlikesini belirleyerek afet yönetiminin temel işlevleri olan zarar azaltma, hazırlıklı olma ve iyileştirme uygulamalarını, deprem ile ilgili problemlerin çözümüne odaklanan inşaat, jeofizik, jeoloji mühendisleri, mimarlar ve şehir plancıları tarafından yapılan bilimsel araştırmaları kapsamaktadır. Ayrıca; deprem-kamu politikası, deprem uygulamalarının gelişimi, deprem yönetmelikleri ve düzenlemeleri üzerine yapılan özgün çalışmalara ek olarak deprem odaklı yeni kavramlar ve teknikler üzerinde duran, eğitim/araştırma noktasında mesleki gelişime katkı sağlayan yeni yazılım teknolojileri içeren çalışmalar da dergimizin ilgi alanına giren konular arasında yer almaktadır. TDAD bu niteliği ile hem araştırmacılara hem de uygulamada çalışan uzmanlara ulaşmayı hedeflemektedir.

DergiPark bünyesinde 2019 yılından itibaren yayımlanmış olan tüm sayılarındaki makaleleri "TRDizin" veri tabanında taranmaya başlanan Türk Deprem Araştırma Dergisi'nin https://dergipark.org.tr/tr/pub/tdad adresi üzerinden makalelerin kabulü tüm yıl süresince açık olup siz değerli araştırmacıların ve bilim insanlarının çalışmalarını yayımlamaktan memnuniyet duyarız.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı

AddThis Sharing Buttons
X
Secure Login

This login is SSL protected