MENU

Trio BAB OMÜ’de Sanatseverlerle Buluştu
16 Mayıs 2019, Perşembe - 11:53
Güncelleme: 20 Ocak 2020, Pazartesi - 16:52
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Aldıkları müzik eğitimlerinin ardından bir araya gelerek Trio BAB’ı oluşturan klarnet sanatçısı Ayşegül Ergene, viyola sanatçısı Barış Kerem Bahar ve piyanist Batu Ekmekçi, OMÜ Devlet Konservatuvarı’nda sanatseverlerle buluştu.

Trio BAB, 2019 yılı konserlerini, OMÜ Devlet Konservatuarında verdiği konserle sürdürdü. Şubat ayında Trabzon ve İstanbul, mart ayında ise Ankara’da sanatseverlerle buluşan Trio BAB, bu kez Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Devlet Konservatuvarında müzikseverlerin karşısına çıktı.

Farklı kurumlarda aldıkları eğitimin ardından bir araya gelen ve Trio BAB’ı oluşturan klarnet sanatçısı Doç. Ayşegül Ergene, viyola sanatçısı Dr. Öğr. Üyesi Barış Kerem Bahar ve piyanist Batu Ekmekçi, orijinali bu üç enstrüman için yazılmış Mozart, Bruch ve Schumann’ın eserlerini, OMÜ Devlet Konservatuvarı Konser Salonunda seslendirdi.

OMÜ Proje Yönetim Ofisi’nin, Bilimsel ve Sanatsal Etkinlikleri Destekleme Programı kapsamında gerçekleştirilen konserde klasik müzikseverler, Avusturyalı besteci Mozart’ın “Trio K.498, Mi Bemol Majör”, Alman besteci Bruch’ın “Trio op. 83 no1” ve yine Alman besteci Schumann’ın “Märchenerzählungen Op.132” adlı eserlerini ilgiyle takip etti.

X
Secure Login

This login is SSL protected