MENU

Tıp ve Hukuk Profesörü Keçeligil, Avukatlık Stajını Tamamlayıp Cübbe Giydi
28 Mart 2024, Perşembe - 10:51
Güncelleme: 28 Mart 2024, Perşembe - 10:51
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi Dekanı ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil, 64 yaşında avukatlık stajını tamamlayarak törenle cübbe giyip, avukatlık ruhsatını aldı.

Samsun Adliyesi İsa Fidan Konferans Salonunda 16 avukat adayı için cübbe giyme töreni düzenlendi. Törende Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil ile avukatlık stajlarını tamamlayan 16 aday yemin ederek cübbe giyip, avukatlık ruhsatlarını aldı.

Tıp ve hukuk profesörü olan Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil'e cübbesini Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç ve Samsun Barosu Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran giydirerek, kendisini tebrik etti. 

“Hukukun üstünlüğünü elimden geldiğince yerine getirmeye çalışacağım”

Törende duygularını paylaşan Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil, "Güzel bir gün benim için. Hukuk alanında da bu mertebeye gelmiş oldum. Çok memnunum. Umarım genç arkadaşlar için de bu yaşta buraya gelen biri olarak örnek de olabilirim. Hukukun üstünlüğünü elimden geldiğince yerine getirmeye çalışacağım. Mesleği en iyi şekilde icra etmeye çalışacağım" dedi.

X
Secure Login

This login is SSL protected