MENU

Staj Seferbirliği Programına OMÜ Öğrencilerinden Yoğun İlgi
24 Mart 2021, Çarşamba - 13:40
A+ A-
Dinlemek için tıklayınızDinle
Paylaş

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, bakanlıklar ve bakanlıklara bağlı, ilgili, ilişkili kuruluşlar ve özel sektörden gönüllü işverenlerin iş birliğinde  "Senin için SeferBiriz" temasıyla üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanan "Staj Seferbirliği" programına başvurular 22 Mart’ta sona erdi.

“Staj Seferbirliği” programı, Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) Kariyer Merkezi Müdürlüğünün sorumluluğunda yürütüldü. Adaylar, 22 Şubat’ta başlayan programa “Kariyer Kapısı” üzerinden "kariyerkapisi.cbiko.gov.tr" linki aracılığıyla 22 Mart'a kadar başvuru yaptı.

Liyakat esaslı, şeffaf ve izlenebilir "Staj Seferbirliği" programı ile; Türkiye'nin bölgesel ve küresel liderlik yolunda attığı adımlar için büyük önem arz eden gençlerin kariyer olanaklarına erişiminin desteklenmesi hedeflenmekte.

Geçen yıl başarıyla uygulanan Staj Seferbirliği programının pilot uygulamasında OMÜ’den 300’e yakın öğrenci başvuru yaptı. Bu yıl ise programa; ön lisans 2. sınıf, lisans 3. ve 4. sınıf olmak üzere not ortalaması 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) olan ve OMÜ’nin çeşitli fakülte ve yüksekokullarında öğrenim gören yaklaşık bin 600 öğrenci başvuruda bulundu. Adayların sınıf durumlarının yıl içinde değişeceği öngörüldüğünden program, ön lisans 1. sınıf ve lisans 2. sınıf öğrencilerinin başvurusuna da açık tutulurken bu öğrenciler için staj yapacağı tarihlerde bir üst sınıfa geçme şartı aranacak.

OMÜ Kariyer Merkezi Müdürlüğünün koordinesi altında Staj Seferbirliği bilgi/belge kontrol işlemlerinin tamamlanmasının ardından kamunun ve özel sektörün erişimine açılacak stajyer havuzuna, öğrencilerin ad-soyad, T.C. kimlik numarası, e-posta gibi kişisel bilgileri gizlenerek aktarılacak. Böylece, stajyer havuzuna erişimi sağlanan işverenler, öğrencilere kimlik bilgilerini görmeden yetkinlik temelli kriterleri üzerinden staj teklifi gönderecekler.

Adaylar, aldıkları staj teklifleri doğrultusunda istedikleri kurumda veya kuruluşta, karşılıklı belirleyecekleri tarih aralığında yıl sonuna kadar staj yapabilecekler.

Son Güncelleme: 26 Mart 2021, Cuma - 09:47
X
Secure Login

This login is SSL protected