MENU

Samsun MYO’da Mezuniyet Heyecanı
06 Temmuz 2023, Perşembe - 09:41
Güncelleme: 06 Temmuz 2023, Perşembe - 10:35
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Samsun Meslek Yüksekokulunda (MYO) 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı mezunları için mezuniyet töreni düzenlendi.

OMÜ Sahne’de düzenlenen törene; Samsun MYO Müdürü Doç. Dr. Gökhan Demir, MYO Müdür Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Dilek Kandemir, Dr. Öğretim Üyesi Kemal Özcan, Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Halil İbrahim Zengin, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

“Mesleğinde yetkin gençleri geleceğe gururla uğurlamak için bir aradayız”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmaları ile devam eden törende Samsun MYO Müdürü Doç. Dr. Gökhan Demir, “Bugün burada ortak bir sevinci paylaşmak için toplanmış bulunuyoruz. Geleceğimizin en büyük teminatı ve aydınlık yarınlarımızın mimarı gençlerimizi mezun etmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitemizin ülkemize kazandıracağı, mesleğinde yetkin gençleri geleceğe gururla uğurlamak için bir aradayız. Meslek Yüksek Okulumuzda; alanında uzman, teknolojiye hâkim, sektör ihtiyaçları doğrultusunda ve sektörle iç içe eğitim imkanları sağlayarak yetiştirdiğimiz değerli mezunlarımız, hiç şüphe yok ki ülkemizin kalkınmasında etken bir itici güç olacaklardır. Yüksek okulumuzda 11 bölüme bağlı 11 örgün, 3 uzaktan eğitim programı olmak üzere 14 program, 48 akademik, 14 idari personel ve sayısı 2500'ü aşan öğrencisiyle önemli eğitim kurumları arasında yerini almıştır.” diye konuştu.

“Kendi yolunuzu kendiniz çizeceksiniz”

Mezunlara seslenen MYO Müdürü Doç. Dr. Gökhan Demir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Mezuniyet, uzun bir öğrenim sürecinin sonunda edinilen kazanımların yeniliklere ve üretime dönüşebilmesinin bir başlangıcıdır. Üniversitemizde geçirdiğiniz yıllar boyunca çok çalıştınız, güçlüklerin üstesinden geldiniz, disiplinler arası düşünme yetisi kazandınız, farklı alanlardaki kabiliyetlerinizi keşfettiniz ve geliştirdiniz. Bundan sonra da kendi yolunuzu kendiniz çizeceksiniz. Sadece iyi bir bilgisayar programcısı, çocuk gelişim uzmanı, girişim alanında atılgan veya iyi bir öğretmen olmak yetmez; aynı zamanda iyi bir insan da olmamız gerekiyor. Bizim için elde edilebilecek en büyük ödül, sizlerin başarısı ve mutluluğudur. Hayattaki başarılarınızı bizlerle paylaşın ve okulunuzla bağlarınızı her zaman güçlendirerek muhafaza edin. Sizlere, ailelerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

“Bizler hayatımızın hiç unutulmayacak bir dönemini noktalamaktayız”

Mezun öğrenciler adına konuşan Yüksekokul birincisi Mimari Dekoratif Sanatlar Programı mezunu Yunus Atasever ise şunları söyledi:

“Konuşmama başlamadan önce hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hiç bitmeyecekmiş gibi gelen 2 yıllık üniversite hayatımız göz açıp kapanıncaya kadar geçti ve şimdi bizler hayatımızın hiç unutulmayacak bir dönemini noktalamaktayız. Bu süreçte kendi çabalarımızın yanında kıymetli hocalarımızın ve ailelerimizin sonsuz ilgi ve desteklerini göz ardı edemeyiz. Ben bütün öğrenci arkadaşlarım adına birikimlerini bizlere aktararak hayata hazırlanmamızda büyük rol sahibi olan hocalarımıza ve hayatımızın her evresinde yanımızda olarak destek sağlayan ailelerimize sonsuz teşekkür ederim. Bundan sonraki yaşantımızda aldığımız eğitim sayesinde bu millete faydalı olmak için gayret edeceğiz. Tüm öğrenci arkadaşlarıma hayat boyu sağlık, mutluluk ve başarılarım dilerim.”


Törende MYO birincisi Mimari Dekoratif Sanatlar mezunu Yunus Atasever’e, ikincisi Basım ve Yayım Teknolojileri mezunu Sena Alan’a ve üçüncü olan Çocuk Gelişimi Programı mezunu Ümmü Gülsüm Gür’e protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi.

Tören sonunda Samsun MYO öğrencileri keplerini havaya fırlatarak bu özel günlerinin tadını çıkardılar.

X
Secure Login

This login is SSL protected