MENU

‘Sağlık Turizminin Görünmeyen Yönleri’ Adlı Etkinlik Düzenlendi
09 Ocak 2024, Salı - 11:03
Güncelleme: 09 Ocak 2024, Salı - 11:03
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü tarafından gerçekleştirilen ‘Sağlık Turizminin Görünmeyen Yönleri’ etkinliği Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Çağlayan Yağmur'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Turizm Fakültesi Konferans Salonunda öğrencilerinin ve akademisyenlerinin katılım sağladığı etkinlikte Doç. Dr. Yağmur, sağlık turizmi, sağlık turizminin çeşitleri ve yeni alanlar hakkında bilgi verdi.

Sağlık turizminin dünyada ve Türkiye’deki mevcut durumundan bahseden Doç. Dr. Yağmur, Türkiye’nin sağlık turizmi alanında güçlü yönlere sahip olduğunun altını çizerken sağlık turizminin gelişmesinin önündeki engellerin bu alanla ilgili mevzuat eksikliğinden kaynaklandığını dile getirdi. Ayrıca Yağmur, katılımcılara sağlık turizmi alanında rakip ülkelerin durumlarından ve sağlık turizmi alanında uygulanan kalite ve akreditasyon çalışmalarından bahsetti.

Dinleyicilerin sorularını cevaplanmasıyla devam eden etkinlik Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zuhal Çilingir Ük’ün katılımcı konuşmacı Yağmur’a teşekkür belgesi takdimi ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.

X
Secure Login

This login is SSL protected