MENU

Sağlık Hizmetleri MYO’da 1. Anatomi Materyalleri Sergisi: Farklı Maddeler Anatomik Materyallere Dönüştü
12 Mayıs 2022, Perşembe - 15:28
Güncelleme: 12 Mayıs 2022, Perşembe - 18:08
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (MYO) 1. Anatomi Materyalleri Sergisi, Sağlık Hizmetleri MYO Konferans Salonu fuaye alanında açıldı.

Küratör ve mentorluğunu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Dr. Gürsel Ak Güven’in yaptığı ve öğrencilerin emekleriyle şekillenen 1. Anatomi Materyalleri Sergisi'ndeki materyallerin üretiminde; plastik şişeler, borular, oyun hamuru, strafor (yuvarlak köpükler), seramik, alçı, kâğıt ve benzeri maddeler kullanıldı.

Sağlık Hizmetleri MYO Konferans Salonu fuaye alanında düzenlenen ve büyük ilgi gören serginin açılışına; Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Emirzeoğlu, Anatomi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Aymen Ahmed Warille Logo, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Öğr. Gör. Dr. Güven "Akademisyen ve öğrenciler arasındaki bu tür interaktif çalışmaların; öğrencinin akademik ilgi ve başarısını daha da arttıracağını düşünüyoruz"

Serginin açılış konuşmasını yapan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Dr. Gürsel Ak Güven "Açtığımız sergi; Türkiye’de ilk kez anatomi dersinin yolculuğunu boyutlandırarak görselleştiren ve öğrencilerimizin içlerinde var olan başarma gücünü keşfettiren bir özelliğe sahip. Anatomik yapıların sanat ile birleştirildiği sergimizin, öğrencilerin anatomi dersini anlamalarına ve derse ilgilerinin artmasına önemli katkıları oldu. Dolayısıyla akademisyen ve öğrenciler arasındaki bu tür interaktif çalışmaların; öğrencinin akademik ilgi ve başarısını daha da arttıracağını düşünüyoruz." dedi.

Sergideki ürünler, geri dönüşümde kullanılan materyaller dâhil birçok farklı maddeden elde edildi

OMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Faruk Tan ise öğrencilerin ortaya koyduğu çalışmaların önemine işaret ederek "Bu aslında bir sergi değil, evren ve kâinatta yaratılmış en mükemmel sanatsal mucizenin ismi olan insanın her bir organının; öğrencilerimiz tarafından farklı duygularla, farklı estetikle, farklı bakış açısı ile bir şekle ve şemaile dönüştürülerek vücut bulmasıdır. Yine bu çalışmalarda kullanılan farklı maddelerin yanı sıra geri dönüşüm materyallerinin, sanatçı olmayan ellerde anatomik yapılara bürünerek eğitim-öğretim hayatı için nasıl değer kazandığını ve birçok farklı alanda da ilham kaynağı olabileceğini görüyoruz." diye konuştu.

X
Secure Login

This login is SSL protected