MENU

Sağlık Hizmetleri MYO Öğrencilerinden Sosyal Farkındalık Etkinliği
23 Kasım 2023, Perşembe - 15:39
Güncelleme: 23 Kasım 2023, Perşembe - 15:39
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda (MYO) Öğr. Gör. Burak Oğuzhan Karapınar’ın yürüttüğü Sosyal Sorumluluk dersi kapsamında öğrenciler, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ için etkinlik düzenlendi.

Sağlık Hizmetleri MYO’da gerçekleştirilen etkinliğe; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Terzi, MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Faruk Tan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Yoğun katılım gösterilen etkinlikte kadına yönelik her türlü şiddete karşı duruş mesajı verildi. Katılımcılar, kadına şiddete karşı dur demek için ellerini boyayıp boyalı ellerini basarak stantlarda iz bıraktılar.

Etkinliğe katılan herkese teşekkür eden Öğr. Gör. Burak Oğuzhan Karapınar, “Son günlerde artan kadına yönelik şiddet olayları, sadece birer birey olarak değil, tüm toplum olarak hepimizi derinden etkilemektedir. Kadına yönelik şiddetin her türlüsü, insan haklarına, eşitliğe ve adalet prensiplerine aykırıdır. Bu tür şiddet olaylarına karşı sessiz kalmak, sorumluluktan kaçmak demektir. Bu nedenle, öğrencilerimizle birlikte toplumumuzda kadına yönelik şiddeti kınıyor ve sonlandırılması için çağrı yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal farkındalığın arttırılması amaçlanan program, hatıra fotoğrafı çektirtilmesiyle sona erdi.

X
Secure Login

This login is SSL protected