MENU

Rektör Yardımcısı Batuk’dan Türkiye’nin Jakarta Büyükelçiliğine Nezaket Ziyareti
06 Haziran 2022, Pazartesi - 11:01
Güncelleme: 06 Haziran 2022, Pazartesi - 13:46
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Temaslarda bulunmak üzere yurt dışına çıkan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk ve beraberindeki heyet, Endonezya’nın başkenti Jakarta’daki Türk Büyükelçiliğini ziyaret etti.

OMÜ mezunu olan Jakarta Büyükelçisi Prof. Dr. Aşkın Asan ile Büyükelçilik makamında bir araya gelen Rektör Yardımcısı Batuk, Jakarta’daki yükseköğretim kurumlarıyla yeni iş birlikleri arayışında olduklarını belirterek OMÜ’nün bu çerçevede birikim ve tecrübesini paylaşmaya hazır olduğunu söyledi.

Uluslararasılaşma hususunda mesafeler almak istediklerine işaret eden Batuk, Endonezya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilerek devam ettirmek istediklerini söyledi.

İki ülke arasındaki ilişkilerin sağlam bir zeminde devam ettiğine işaret eden Büyükelçi Asan da Türkiye ve Endonezya arasındaki ilişkilerin daha üst düzeyde sürmesi adına yürüttükleri eğitim faaliyetleri için OMÜ’ye teşekkür etti.

OMÜ Uluslararası İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Mustafa Said Kurşunoğlu'nun da eşlik ettiği ziyaret, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle tamamlandı.

X
Secure Login

This login is SSL protected