MENU

Rektör Yardımcısı Alışır, Azerbaycan’da 19 Mayıs Kutlamalarına Katıldı
20 Mayıs 2023, Cumartesi - 09:36
Güncelleme: 20 Mayıs 2023, Cumartesi - 09:36
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Giriş Sınavı’nı (OMÜYÖS) gerçekleştirmek üzere Azerbaycan’da bulunan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Alışır, Bakü’deki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katıldı. 

Bakü Türk Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen kutlamalara; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Alışır’ın yanı sıra; Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Mutuk, Dr. Öğr. Üyesi Cengiz Görkem Dengiz, Öğr. Gör. Mustafa Çemberci, Öğr. Gör. İsmail Can da katıldı. Bayraklarla donatılmış okul bahçesinde gerçekleşen kutlamalar, öğrencilerin coşkulu katılımıyla renklendi.

Kutlamalarda Bakü Türk Anadolu Lisesi'nin öğrencileri, 19 Mayıs ruhuna uygun olarak hazırlanan gösteriler ve yarışmalarda yeteneklerini sergiledi. Öğrenciler arasında düzenlenen koşu yarışları, şiir dinletileri ve halk oyunları gösterileri büyük bir beğeniyle izlendi. OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Alışır da başarılı öğrencilere ödüllerini takdim ederek tebrik etti.

Bakü Türk Anadolu Lisesi'ndeki kutlamaların ardından Rektör Yardımcısı Alışır, öğretmenler ve okul yöneticileriyle bir araya gelerek eğitim ve iş birliği konularında görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede karşılıklı fikir alışverişi ve deneyim paylaşımıyla iki kurum arasındaki ilişkilerin daha da güçlendirilmesi hedeflendi.

“19 Mayıs, OMÜ heyetinin katılımıyla coşkulu kutlandı”

Görüşme sırasında değerlendirmelerde bulunan Rektör Yardımcısı Alışır, “Bakü Türk Anadolu Lisesi'ndeki 19 Mayıs Bayramı kutlamaları, OMÜ heyetinin katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Bu etkinlik, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi ve gençlerin milli değerlerine olan bağlılığının pekiştirilmesi adına önemli bir adım oldu.” ifadelerini kullandı.

Bakü Türk Anadolu Lisesi yetkilileri ise OMÜ heyetine katılımlarından dolayı teşekkür etti. Yetkililer, bu tür etkinliklerin gençlerin milli ve manevi değerlerini benimsemeleri ve gelişmelerine katkı sağladığına vurgu yaparak, Türk-Anadolu kültürünün Bakü'deki okullarda yaşatılmasının önemine dikkat çekti.

X
Secure Login

This login is SSL protected