MENU

Rektör Ünal: “Sayıdan Ziyade Nitelik Bizim İçin Önemli”
10 Ocak 2023, Salı - 09:01
Güncelleme: 11 Ocak 2023, Çarşamba - 13:54
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, görevine yeni başlayan Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tabak’ı makamında ziyaret ederek Enstitünün çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde gerçekleşen ziyarete; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Başoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tevfik Özen ile Lisansüstü Eğitim Enstitü çalışanları katıldı.

“Yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yabancı dile ağırlık vermesini önemsiyoruz”

Teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Prof. Dr. Ahmet Tabak’a görevinde muvaffakiyet diledi. Konuşmasında sayıdan ziyade niteliğin önemine vurgu yapan Rektör Ünal, “Yapılacak olan çalışmaların ortaya koyulması ve dışarıdan gelen tekliflerin buradan koordine edilmesi yani bir organik ağın kurulması gerekiyor. Niteliğe ciddi bir yatırım yapılaması ve tezleri AR-GE’ye dönüştürmek, revize etmek gerekiyor. Sayıdan ziyade nitelik bizim için önemli. Yüksek lisans ve Doktora düşünen öğrencilere ayrı bir paragraf açılması gerekiyor. Öğrencinin bizi tercih etmesini sağlamak için burslara ve verdiğimiz eğitimlere, fakülte reklamları içerisinde yer vermek gerekiyor. Yaz döneminde nitelikli ve donanımlı öğrenci yetiştirmek için yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yabancı dile ağırlık vermesini önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.

“Verimli bir eğitim için sağlam bir dönüşüm gerekiyor”

Lisansüstü Eğitim Enstitü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tabak ise, “Öğrenci, KPSS’ye giriyor ve bölümünden atanamayınca yüksek lisansa yöneliyor. O öğrenciyi belirli bir noktaya kanalize etmek de zorlaşıyor. Biz öğrenciyi bilinçli bir şekilde seçebilmek için bir mekanizma oluşturmalıyız.  Öğrencinin de ilgisini kendimize çekmemiz gerekiyor.  Verimli bir eğitim için sağlam bir dönüşüm gerekiyor.” dedi. 

Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

X
Secure Login

This login is SSL protected