MENU

Prof. Dr. Yavuz Ünal: Ülkemizin Vizyonuyla Paralel Bir Eğitim Modeli Öngörüldü
22 Ağustos 2023, Salı - 10:57
Güncelleme: 22 Ağustos 2023, Salı - 10:57
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Ladik Kaymakamı Ahmet Raşit Orhan ve Ladik Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Eren, yapımı tamamlanan Ladik Meslek Yüksekokulu’nda (MYO) incelemelerde bulundu.

Düzenlenen ziyarete; OMÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. İdris Varıcı, Ladik MYO Müdürü Prof. Dr. Ünal Kılıç, Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri ile akademik ve idari personeller katıldı.

Rektör Ünal: 156 Öğrenci yüksekokulu tercih etti

Kenevir dokuma tezgahtarlığı, organik arı yetiştiriciliği, tıbbi aromatik bitkiler yetiştiriciliği, kanatlı kümes hayvancılığı, halıcılık ve kilimcilik ile süt ve besi hayvancılığı bölümlerinin olduğu Ladik Meslek Yüksek Okulu’nda yaptığı incelemeler sonrası açıklama yapan Ünal, şu konulara değindi:

“Ladik Meslek Yüksek Okuluna beklentilerimizin üstünde tercih oldu. 156 öğrenci Meslek Yüksekokuluna yerleşti. Tercih ile giriş puanlarına baktığımızda ve Meslek Yüksek Okulları dikkate alındığında iyi bir tercih puanı ortaya çıktı. Bundan sonraki süreçte uygulamayı sistemin içerisine yedirmek suretiyle kendi geleceğini kurgulayabilen bir öğrenci profili hedefliyoruz. Ülkemizin vizyonuyla paralel bir eğitim modeli öngörüldü.”

“Mesleki bilgi ve teori kazandırma ile beceri odaklı bir eğitim sistemi ortaya konulacak”

OMÜ’nün sahip olduğu bütün kampüslerin 7/24 yaşanabilir bir hale getirilmesini misyon olarak belirleyen Rektör Ünal, “28 Ağustos'ta kayıtlar başlayacak. Tüm hazırlıklarımızı yapmış bir şekilde öğrencilerimizi bekliyor olacağız. Ardından hızlı bir şekilde 18 Eylül'de derslere de başlayacağız. Öncelikle Ladik üst yönetimine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Meslek Yüksek Okulumuz için herkes seferber oldu. Modern bir yüksekokul tipinin ortaya çıkacağından eminiz. Mesleki bilgi ve teori kazandırma ile beceri odaklı bir eğitim sistemi ortaya konulacak. Ondokuz Mayıs Üniversitesi üst yönetimi olarak süreci yakından takip ediyor olacağız.” dedi.

Ziyaret sonrası, yüksekokula ilgili yapılabilecek yeni çalışmaların konuşulduğu istişare toplantısı da gerçekleştirildi.

X
Secure Login

This login is SSL protected