MENU

OMÜ'ye Türk Kızılay'ı Tarafından Kurumsal Altın Madalya Takdim Edildi
28 Şubat 2024, Çarşamba - 13:19
Güncelleme: 29 Şubat 2024, Perşembe - 11:12
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesine (OMÜ), Türkiye’nin kan ihtiyacının karşılanması konusunda sağladığı destekler dolayısıyla Türk Kızılay'ı tarafından ‘Kurumsal Altın Madalya’ takdim edildi.

Kurumsal Altın Madalya, merkez Kurupelit Yerleşke'sindeki Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde (AKM) gerçekleştirilen Akademik Değerlendirme ve Ödül Töreni'nde Türk Kızılay'ı Samsun Şube Başkanı Onur Çoban tarafından OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’a takdim edildi.

Gerçekleştirilen törene; Samsun Valisi Orhan Tavlı, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRK PATENT) Başkanı Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sevim Alışır ve Prof. Dr. Murat Terzi, Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. İdris Varıcı, rektör danışmanları, Türk Kızılay'ı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Türk Kızılay'ı Samsun Kan Merkezi Müdürü Dr. Engin Erdoğan, fakülte dekanları, akademik ve idari personel de katıldı.

Şube Başkanı Çoban “Kan, yerine başka hiçbir şeyin konulamayacağı bir tedavi aracı”

Törende konuşan Türk Kızılay'ı Samsun Şube Başkanı Onur Çoban, “Kan, yerine başka hiçbir şeyin konulamayacağı bir tedavi aracı. Uzun süre saklanamadığı için Türk Kızılay'ı, her gün belirli bir sayıda kan bağışı almak ve bunları hastanelere ulaştırmak zorunda. Türk Kızılay'ı tarafından yürütülen kan bağışı çalışmalarında bireysel bağışçıların olduğu gibi kurumsal bağışçıların da rolü ve önemi çok büyük. Türk Kızılay'ı Madalya Yönetmeliği kapsamında yıl içinde bin 500 - 2 bin arasında kan bağışı yapan kurumlara Kurumsal Altın Madalya Takdim edilmektedir.” dedi.

“Kan bağışı çalışmalarına her zaman destek olan OMÜ ailesine çok teşekkür ediyoruz”

OMÜ'nün de kurumsal kan bağışçıları arasında yer alığını vurgulayan Türk Kızılay'ı Samsun İl Başkanı Onur Çoban, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Üniversitemiz; bünyesindeki fakülteler, yüksekokullar ve idari birimlerince yapılan kan bağışı çalışmaları neticesinde Kurumsal Altın Madalya almaya hak kazandı. Türk Kızılay'ının gönüllü kan bağışı çalışmalarına her zaman destek olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Yavuz Ünal’a ve OMÜ ailesine çok teşekkür ediyoruz.”

X
Secure Login

This login is SSL protected