MENU

OMÜ’de Tescilli Patent Sayısı Artıyor
19 Ekim 2021, Salı - 16:02
Güncelleme: 08 Şubat 2023, Çarşamba - 15:45
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) akademisyenlerinin geliştirdiği ve Türk Patent ve Marka Kurumuna başvurusu yapılan patentler tescillendi.

OMÜ Teknoloji Transfer Ofisi Patent Biriminin buluş sahibi akademisyenlerle ortak çalışma yürütmesi ve buluşların patent tescillerinin alınması için Türk Patent ve Marka Kurumuna yaptığı başvurular neticesinde 4 patent daha tescillendi.

4 patent daha tescillendi

OMÜ Mühendislik Fakültesi Öğr. Üyeleri Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz ve Doç. Dr. Hakan Özcan’ın “Yakıt Özelliklerinin Geliştirilmesinde Kullanılacak Fotokatalitik Kapsül” adlı buluşu; OMÜ Mühendislik Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Özgür Demircan’ın “Kompozit Malzemelerde Dört Nokta Eğme Testi Sonrası için Kırılma Analiz Cihazı ve Analiz Yöntemi” adlı buluşu; OMÜ Mühendislik Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Münir Anıl’ın “Çavdar Unundan Mayalı / Mayasız Unlu Mamül Yapımı için Hamur Yoğurma Makinası” adlı buluşu ve OMÜ Tıp Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Abdülkadir Bakay’ın “Uterus Manipülasyon Cihazı” adlı buluşu Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenerek patentlendi.

Patentlenen buluşların ticarileştirme ve lisanslama faaliyetleri yine OMÜ Teknoloji Transfer Ofisi Fikri Sınai Haklar ve Ticarileştirme Birimi tarafından yürütülecek.

X
Secure Login

This login is SSL protected