MENU

OMÜ’de Mezuniyet Törenleri Diş Hekimliği Fakültesiyle Sona Erdi
14 Temmuz 2023, Cuma - 09:28
Güncelleme: 14 Temmuz 2023, Cuma - 15:47
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2022-2023 akademik yılında başarı gösteren 123 öğrenci, 26’ıncısı düzenlenen mezuniyet töreninde gururla mezun oldu.

OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Bahçesinde gerçekleşen mezuniyet törenine; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sevim Alışır, Prof. Dr. Murat Terzi, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Özkan, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Emine Şen Tunç, Prof. Dr. Mehmet Cihan Bereket, Samsun Diş Hekimleri Odası Başkanı Özgü Tunçdemir Eyüpoğlu, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

“Diş Hekimliği Fakültesi ulusal ve uluslararası platformda kaliteli eğitim standartlarındadır”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Terzi, “Diş Hekimliği Fakültesi ulusal ve uluslararası platformda kaliteli eğitim standartlarını yakalamış, akreditasyonunu tamamlamış, daima güncel bilgiyi ve bilimi öğrencilerine sunan bir vizyonla hareket etmektedir. Sevgili öğrenciler, akredite olmuş bir üniversiteden mezun oluyorsunuz, bunu her zaman hissedeceksiniz. Hocalarımıza teşekkür ediyorum. Hocalarınız teorik ve pratik anlamda donanımlı olmanızı, hastayı nasıl karşılamanız gerektiğini, nasıl tedavi ve tanı koymanız gerektiğini sizlere öğrettiler. OMÜ’den mezun olan bir akademisyen olarak gurur, heyecan ve mutluluğunuzu sizlerle paylaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

“Sizlerin başarısı Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ni yüceltecek ve bizleri onurlandıracaktır”

Mezuniyet töreninde konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Özkan, “Mezunlarımızın hayatları boyunca yapacakları mesleki çalışmalarla birey, aile ve toplum sağlığının korunmasına önemli katkılar sağlayacaklarına tüm kalbimle inanıyorum. Öğrencilerimiz beş yıl süren zorlu bir eğitim sürecini başarıyla tamamladılar. Kendinize, ailenize, ülkenize ve dünyaya karşı da sorumluluğu olan diş hekimleri olarak sağlık ordumuzda önemli görevler alacaksınız. Bilimsel bilgi ve becerilerinizi kullanırken sabırlı, hoşgörülü ve şefkatli olacağınızdan eminim. Sizlerin başarısı Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ni yüceltecek ve bizleri onurlandıracaktır.” diye konuştu.

“Bundan sonraki yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın”

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Özkan, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bundan sonraki yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir. Siz değer oluşturduğunuzda başarı bunu takip edecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Vatanımı en çok seven görevini en iyi yapandır." demiştir. Bundan sonraki yaşamınızda sağlık, huzur, mutluluk ve başarılar diliyorum. Toplum ve dünya için olumlu değişim yaratma gücünüzü asla küçümsemeyin, hedeflerinizin peşinden sabır ve azimle gidin asla pes etmeyin, şansınız bol, bahtınız ve yolunuz açık olsun.”

“Meslektaşlarımızın her zaman yanındayız”

Samsun Diş Hekimleri Odası Başkanı Özgü Tunçdemir Eyüpoğlu da, “Biz Samsun Diş Hekimleri Odası olarak meslektaşlarımızın her zaman yanındayız. Kapımız öğrencilerimize her zaman açık. Meslek hayatlarına başladıklarında yanlarında olmak, sorunlarına çözüm bulmak ve sevinçlerini paylaşmak isteriz. Aile ve hocalarınıza teşekkür ediyorum. Yolunuz açık olsun.” dedi.

“Bu süreçte hepimiz çok emek verdik”

Mezun öğrencileri adına konuşan Fakülte birincisi Zeynep Uçan ise, “Bugün burada, uzun bir eğitim yolculuğunun ardından mezuniyetimizi gururla kutluyoruz. Eğitim sürecim boyunca elde ettiğim başarılar, Diş Hekimliği Fakültesini birincilikle bitirmemi sağladığı. Bu süreçte hepimiz çok emek verdik, özveriyle bilgi ve becerilerimizi geliştirdik. Gerek güzel, gerek kötü tecrübelerimiz oldu. Bizler zorlukları aşmak için çok çaba sarf ettik. Kendimize olan güvenimizle bugünlere kadar geldik. Tecrübe ettiğimiz konular, bizlere ekip ruhuyla başarı elde etmeyi öğretti. Bütün bu durumların bizi daha güçlü ve dirençli birer hekim yaptığının altını çizmek isterim.” dedi.

Meslek yeminin ardından Diş Hekimliği Fakültesi’nden başarıyla mezun olan öğrencilere hediye ve başarı belgeleri verildi.

Mezuniyet töreni, öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla son buldu.

X
Secure Login

This login is SSL protected