MENU

OMÜ Vakfı Koleji Öğrencileri Polonya’da
03 Kasım 2022, Perşembe - 17:14
Güncelleme: 03 Kasım 2022, Perşembe - 19:15
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Vakfı Koleji öğrencileri, Erasmus+ Okullar Arası Değişim Ortaklıkları (KA229) kapsamında hazırlamış olduğu “Birlikte STEAM Yapıyoruz” adlı proje ile 9-15 Ekim 2022 tarihleri arasında Polonya’nın Lublin şehrine ziyaret gerçekleştirdi. 

“Öğrencilerimiz ülkelerine mutlu bir dönüş yaptı”

3 öğretmenin ve 7 öğrencinin katıldığı ziyaret hakkında değerlendirmelerde bulunan OMÜ Vakfı Koleji Öğretmenleri Şengül Çay ve Salim Demircioğlu birlikte yaptıkları açıklamada, “Öğretmen ve öğrencilerin de içerisinde yer aldığı bu hareketlilik önemli kazanımlara fırsat sağladı. Projeye ortak olan farklı ülkelerin de katılımıyla gerçekleşen bu hareketlilikte ortaya muhteşem bir kültür mozaiği çıktı. Farklı ülkelerden bir araya gelen öğrencilerin iletişim becerileri ve dil gelişimleri açısından önemli bir eğitim gezisiydi. Aynı zamanda gezi, Polonya’nın tarihi ve kültürel birçok yerini görme, yemek kültürlerini inceleme imkânı da sağladı. Öğrencilerimiz Polonya’da kodlama çalışmaları, spor ve ülke hakkında hazırlanan çeşitli etkinliklere katıldı. Dolu dolu bir hafta geçiren öğrencilerimiz ülkelerine mutlu bir dönüş yaptı.” ifadelerini kullandı.

Proje hakkında

Söz konusu proje Türkiye Ulusal Ajansına yapılan 1202 proje başvurusu içerisinden hibe almaya hak kazanan 82 proje içerisinde yer almıştı.

Samsun’da Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe almaya hak kazanan tek okul olan OMÜ Vakfı Koleji, kabul edilen Erasmus+ projesi ile fen bilimleri (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan ve bir öğretim modeli olarak tanımlanan STEAM’ın uygulama alanını sanat (art) ile güçlendirdi.

OMÜ Vakfı Yönetimi; tüm bu alanlarda yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlayan “Birlikte STEAM Yapıyoruz” projesinin, öğrencilere günlük yaşamlarında karşılaşabilecekleri problemlerle başa çıkmada yeni çözümler aramaya yönelik bir yaklaşım sunduğunu ifade etti. OMÜ Vakfı Koleji öğrencileri, 2022-2023 yılları arasında toplam 159 bin 5 yüz 87 avro bütçe ile Portekiz, Estonya ve Romanya ülkelerine de gidecek.

X
Secure Login

This login is SSL protected