MENU

OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi 9’uncu Dönem Mezunlarını Uğurladı
23 Haziran 2023, Cuma - 12:03
Güncelleme: 23 Haziran 2023, Cuma - 14:18
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesinden 2022-2023 akademik yılı 9’uncu dönem öğrencileri mezun oldu.

OMÜ Kurupelit Yerleşkesi’ndeki Yaşam Merkezi’nde yoğun bir katılımla düzenlenen 9’uncu dönem mezuniyet töreninde, Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü, Ebelik Bölümü, Hemşirelik Bölümü, Sağlık Yönetimi Bölümü, Sosyal Hizmet Bölümünden 414 öğrenci, meslek yemini edip mezuniyetlerini kutladı.

Cumhuriyet’in mimarı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerin anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan törene; Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Terzi, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Afitap Özdelikara, bölüm başkanları, akademisyen ve idari çalışanlar ile mezunların aileleri katıldı.  

“Akademisyenlerimiz kolay olmayan bu yolda daima öğrencilerimizin yanında oldu”

Törende konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Terzi “Bugün biz ve mezun öğrencilerimizin kıymetli aileleri için önemli bir gün. Bu yıl ilk defa Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünden mezunlarımızı verdik. İlerleyen zamanlarda Fakülte bölümlerimiz daha da büyüyecek. Bunu sağlayan ve emeklerini esirgemeyen akademik kadromuza şükranlarımızı sunuyorum. Akademisyenlerimiz kolay olmayan bu yolda daima öğrencilerimizin yanında oldular. Olmaya da devam edecekler.” şeklinde konuştu.

“Bu zor süreçlere rağmen yılmadan çalışan öğrencilerimizi içtenlikle kutluyorum”

Dört yıl içerisinde pandemi ve doğal afetle karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Dekan Terzi, “Bu zor süreçlere rağmen yılmadan çalışan öğrencilerimizi içtenlikle kutluyorum. Eğitim-öğretimde amacımız hem teorik hem de pratik anlamda gerçekleştirmek. Öğrencilerimiz değerli bir bölümlerden mezun oldular. En iyi şekilde mezun olmalarını amaçladık. Kendilerini iyi bir şekilde temsil edeceklerine inandığımız öğrencilerimizi, OMÜ olarak alanlarında hizmet etmek suretiyle mezun ediyoruz. Mesleğinizi yaparken bazı zorluklar olacaktır. Bu zorlukları aşma yolunda hiçbir zaman karamsar olmayın. Hepimiz istediğimiz vakit bütün zorlukların üstesinden gelebiliriz. Üniversite olarak daima yanınızda olacağız.” diyerek konuşmasını tamamladı.

“Lisans dönemini başarı ile tamamlamanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz”

Törenin açılış konuşmasında duygu ve düşüncelerini aktaran Fakülte birincisi Hemşirelik Bölümü mezunu Belgin Kesen ise, “Öğrencilik hayatımızın lisans dönemini başarı ile tamamlamanın haklı gururu ve mutluluğu içindeyiz. Bu sevinci bizlerle paylaşan sevgili ailelerimize ve kıymetli misafirlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Dört yıl önce hakkında hiçbir bilgim olmadan sadece sağlık ekibinin bir parçası olmak için girmek istediğim hemşirelik bölümünden bugün toplumun en değerli parçalarından biri olarak ayrılmaktayım.” diye konuştu.

Kesen sözlerini şöyle tamamladı:

“4 yıl süren bu zorlu yolculukta, her insanın bireyselliğini kabullenerek ve onurunu koruyarak insan hayatına benzersiz dokunuşlarda bulunan, sağlığın korunmasını ve geliştirilmesini, hasta bireyleri şifalı dokunuşlarla iyileştirilmesini hedef edinen Hemşirelik mesleğinin etik ilke ve profesyonel değerlerini bizlere öğreten; hocalarıma şükranlarımı sunuyorum. Tüm dönem arkadaşlarıma yeni başlayacakları bu hayat yolculuğunda başarılar diliyorum.”

Konuşmaların akabinde Fakülte birincisi Belgin Kesen, mezuniyet kütüğüne birincilik çivisini çaktı ve fakülteyi dereceyle bitirenlere belgeleri verildi.

Fakülte birincisi Belgin Kesen, fakülte ikincisi Zehra Eser ile fakülte üçüncüsü Kübra Kara’ya belge ve ödülleri; protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Diğer mezunlara ise belgelerini bölüm başkanları ve akademisyenleri teslim etti.

Törenin finalinde genç sağlıkçılar, hocalarının rehberliğinde meslek yemini ettikten sonra, kep atma ritüeli ile mezuniyetlerinin tadını çıkardılar.

X
Secure Login

This login is SSL protected