MENU

OMÜ Mühendislik Fakültesi Öğrencileri Teknofest’te Ödül Aldı
24 Eylül 2020, Perşembe - 11:04
Güncelleme: 24 Eylül 2020, Perşembe - 11:18
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Bilim ve mühendislik alanlarında Türkiye’nin kalifiye insan kaynağı ve gücünü arttırmayı hedefleyen Gaziantep Teknofest 2020’deki Uluslararası İHA Yarışması’nda Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencilerinden oluşan Atakuş İHA (İnsansız Hava Aracı) Takımı, ‘Döner Kanat İHA’ kategorisinde ‘Yerli Yazılım Ödülü’ne layık görüldü.

Atakuş İHA Takımı’nın akademik danışmanlığını OMÜ Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi ve Samsun Teknopark araştırma geliştirme (AR-GE) firması olan Sancaktar Bilişim’in kurucusu Dr. Öğr. Üyesi İdris Sancaktar yaptı. Deniz Can Aykurt takım kaptanı, Hazal Kara takım pilotu, Hüseyin Can Küçüksezer, Mehmet Kaan Yılmaz ve Yusuf Dizdar ise takım üyesi olarak yarışmada yer aldı.

“Çok iyi bir ekiple bu ödülü aldık”

Takımın Akademik Danışmanı Sancaktar, kazandıkları başarıya dair “Bu sene ‘Yerli Yazılım Ödülü'nü kazandık. Bu ilk katılımımızdı, sonraki senelerde daha büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Yazılım ve elektronik konusunda çok iyi bir ekiple birlikte çalışarak bu ödülü aldık.” diye konuştu.

Akademik danışmanları Dr. Öğr. Üyesi İdris Sancaktar’a teşekkür eden Atakuş Kaptanı Aykurt da “Öncelikle bizlere her konuda destek olan ve saat fark etmeksizin sorularımıza cevap veren ve gerektiğinde bizimle beraber çalışan hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Takım arkadaşlarımızla birlikte çok çalıştık ve Üniversitemize bir ödülle dönmek istedik. Bunu başardığımız için mutlu ve gururluyuz. Takım arkadaşlarıma ve bize destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

X
Secure Login

This login is SSL protected