MENU

OMÜ, IWGM 2021 Çevrimiçi Toplantısı’na Katıldı
31 Ağustos 2021, Salı - 11:03
Güncelleme: 31 Ağustos 2021, Salı - 11:03
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

25-26 Ağustos 2021’de gerçekleştirilen Malezya’nın ev sahipliğini üstlendiği 27th International (Virtual) Workshop on UI GreenMetric World University Rankings (IWGM 2021) çevrimiçi toplantıya Endonezya Üniversitesi ekibi tarafından gelen davet üzerine Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) de katıldı.

Endonezya Üniversitesi (UI) 2010 yılında bir dünya üniversiteler sıralamasını hayata geçirilen kampüslerdeki sürdürülebilirlik çalışmalarını değerlendiren bu sıralama; daha sonra UI GreenMetric Dünya Üniversiteler Sıralaması adını aldı.

Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü ve Yeşil Üniversite Koordinatörü Prof. Dr. Yüksel Ardalı tarafından üniversite adına “Climate Change Adaptation and Integrated Waste Management in the time of Pandemic in Ondokuz Mayıs University” sunumu yapıldı. Sunumda OMÜ’nün sürdürülebilirlik çalışmaları ve planları bütün dünya üniversiteleriyle paylaşıldı.

Yeşil ölçeklendirme çalışmalarında üniversitelerin katıldığı iki günlük çalıştayda kapanış toplantısında 2022 yılında Tayland’da yapılmasına karar verildi.

X
Secure Login

This login is SSL protected