MENU

OMÜ ile MİLKAB Arasında İşbirliği Protokolü Kapsamında Toplantı Düzenlendi
09 Temmuz 2024, Salı - 12:49
Güncelleme: 09 Temmuz 2024, Salı - 12:49
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile Millî Kablo Savunma Sanayi A.Ş. (MİLKAB) arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal başkanlığında önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Millî Kablo adına MİLKAB Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Kocabaş, MİLKAB Genel Müdürü Yavuz Ekinci ve MİLKAB Ar-Ge Fizik Mühendisi Mertcan Abalı, Savunma Sanayii Başkanlığı Sanayileşme Daire Başkanlığı Kıdemli Uzmanı Aydın Bayraklı, Orta Karadeniz İş Birliği Programı (OKİP) Başkanı Abdurrahman Karataş, Makine Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Mevlüt Gürbüz, OMÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nden Dr. Öğr. Üyesi İdris Sancaktar ve ilgili diğer yetkililer katıldı.

Toplantı kapsamında üniversitemiz ve MİLKAB işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan yerlileştirme ve millîleştirme üzerine yapılacak ortak çalışmalar masaya yatırıldı. Savunma Sanayi Başkanlığı temsilcisiyle paylaşılan bu çalışmalar hakkında gerekli istişareler yapıldı. Toplantı sonrasında katılımcılarla birlikte OMÜ Kampüsü gezildi ve Karadeniz İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (KİTAM) ziyaret edilerek çalışmalarda kullanılacak olan laboratuvarlar incelendi.

OMÜ ve MİLKAB arasındaki bu işbirliği protokolü, üniversitemizin ülkemizin savunma sanayisine katkı sağlayacak önemli adımlar atmasına vesile olacak. Protokol kapsamında yapılacak çalışmalar, ülkemizin yerlileşme ve millîleşme hedeflerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

X
Secure Login

This login is SSL protected