MENU

OMÜ Gözlemevi'nde Gökyüzü Gözlem Etkinliği
10 Ocak 2022, Pazartesi - 17:38
Güncelleme: 11 Ocak 2022, Salı - 21:54
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Astronomi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Prof. Dr. Güner Tural'ın akademik danışmanlığında kurulan Samsun Galaksi Topluluğundan bir grup öğrenciyi ağırladı.

Topluluk üyeleri, Astronomi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesindeki Planetaryum ile Gözlemevi'ni ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında Merkez yönetiminde görevli akademisyenlerden bilgi aldı.

Öğrenciler, teleskopla Ay, Satürn ve Jüpiter'i gözlemledi

Güneşin batışının ardından Ay, Satürn ve Jüpiter'i teleskopla gözlemleyen öğrenciler, ilk defa teleskop ile gözlem yaptıklarını belirterek daha önce sadece ders kitaplarında fotoğraf olarak görebildikleri gezegenleri ve Ay'ı gözlemlemenin kendilerini heyecanlandırdığını ifade etti.

Planetaryum, öğrencilerin gözdesi; 6 bin 522 öğrenci ziyareti

Samsun Galaksi Topluluğu Akademik Danışmanı Prof. Dr. Güner Tural da tarih boyunca insanlığın gökyüzüne büyük ilgisi olduğuna işaret ederek 2021 yılının Temmuz ayından itibaren Merkez bünyesinde yer alan Planetaryum'u, 6 bin 522 öğrencinin ziyaret ettiğini, 2022 yılında ise  öğrencilerin merak ve keşfetme duygusunu artırmayı hedefleyen etkinliklere yer vereceklerini kaydetti.

X
Secure Login

This login is SSL protected