MENU

OMÜ; 178 Bin Avroluk Erasmus + Projesinin Ortağı
07 Ocak 2022, Cuma - 15:39
Güncelleme: 07 Ocak 2022, Cuma - 16:55
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Samsun İlkadım İlçe Millî Eğitim Müdürü Yalçın Alpaydın ve beraberindeki heyet Erasmus + projeleri kapsamında kabul edilen proje vesilesiyle Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ı ziyaret etti.

Ziyarette, Müdür Yalçın Alpaydın ve beraberindeki yetkililer, İlkadım Millî Eğitim Müdürlüğü öncülünde hayat bulan ve OMÜ’nün de paydaş olduğu “Yenilikçi Dijital Uygulamaları ile Öğrenci Kazanım Edindirme Tespit Sistemi ve Olumlu Okul İklimi” projesi hakkında Rektör Prof. Dr. Ünal ile istişarede bulundu.

OMÜ, proje kapsamında mobil aplikasyon geliştirecek

Görüşmede Rektör Ünal, projenin bilişim ayağındaki OMÜ’nün teknolojik altyapıya katkı sunacağına dikkat çekerek bu süreçte bir de mobil aplikasyon (uygulama) geliştireceğini dile getirdi. Yaşadığımız dijital çağda öğrencilere beceri ve yetkinlik kazandırmayı amaçlayan bu tür projelerin içinde olmayı daima arzu ettiklerini belirten Rektör Ünal, İlçe Millî Eğitim Müdürü Alpaydın ve diğer yetkililere değerli katkıları ve nazik ziyaretleri için teşekkür etti.

Türkiye genelinde kabul edilen 13 projeden biri    

“Erasmus + KA220 – SCH Stratejik Ortaklıklar 2021” proje başvuru sonuçlarına göre ülke genelinde kabul edilen 13 projeden biri, İlkadım İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün liderliğinde hazırlanan “Yenilikçi Dijital Uygulamaları ile Öğrenci Kazanım Edindirme Tespit Sistemi ve Olumlu Okul İklimi” projesi oldu.

Toplam 178 bin avro bütçe tahsis edilen projenin ortakları; Türkiye’den OMÜ, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, İlkadım Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çek Cumhuriyeti’nden Slow TechInstitute, İspanya’dan Milmoh S.L. ve Avusturya’dan Helix-Helezon’dan oluşuyor.

Öğrencilerin sahip olması gereken kazanımlar mobil vb. uygulamalarla ölçülecek

Kabul edilen proje; öğrencilerin sahip olması gereken kazanımları elde edip edemediklerini mobil aplikasyon ve çeşitli uygulamalar aracılığı ile ölçmeyi; elde edilemeyen kazanımların tespitinden sonra ise bunları çeşitli eğitim (uzaktan, bire bir vb.) platformları aracılığıyla elde etmeyi ve olumlu okul iklimleri oluşturmayı hedefliyor.

Projenin süresi 2 yıl

24 ay (2 yıl) sürecek projedeki uygulamalar, pilot okul seçilen Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılacak ve elde edilen sonuçlar, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak ülke çapında yaygınlaştırılacak.

Erasmus + (Plus) nedir?

Erasmus Plus; Avrupa Birliği’nin eğitim, spor ve gençlik alanlarındaki politikalarını destekleyen bir AB programıdır. Avrupa çapında eğitim, öğretim ve gençlik çalışmalarını modernize etmeyi amaçlayan program aynı zamanda iş piyasalarının ve rekabetçi bir ekonominin ihtiyaç duyduğu becerilere sahip beşerî ve sosyal sermayenin gelişimine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

X
Secure Login

This login is SSL protected