MENU

İTBF’de Kalite Çıtası Yükseldi: 6 Bölümün Daha Katılmasıyla Bütün Bölümler Akredite Oldu
08 Şubat 2024, Perşembe - 09:18
Güncelleme: 28 Mart 2024, Perşembe - 20:41
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde 6 bölüm FEDEK tarafından akredite edildi.

Kalite odaklı çalışmalarını sürdüren OMÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde (İTBF) Arkeoloji, Felsefe, Psikoloji, Sanat Tarihi, Sosyoloji ve Türk Dili Edebiyatı Bölümü olmak üzere 6 bölüm; FEDEK (Fen, Edebiyat, Fen - Edebiyat, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) tarafından yapılan değerlendirme kapsamında akreditasyon belgesi almaya hak kazandı. Böylece İTBF’de bütün bölümler akredite olma başarısı gösterdi.

Rektör Prof. Dr. Ünal “Temel gayemiz; tüm birimlerde beklenen standartları yakalayarak eğitim-öğretimin niteliğini en üst noktaya taşımak”

İTBF’de kalite odaklı çalışmalardan sonuç alındığını ve de bu gayretin FEDEK tarafından belgelendirildiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, kalite sürecinin hiç bitmeyen bir yolculuk olduğuna dikkat çekerken, temel gayelerinin tüm birimlerde beklenen standartları yakalayarak eğitim-öğretimin niteliğini en üst noktaya taşımak olduğunu söyledi.

Rektör Ünal, Türkiye’deki üniversitelerin kalite standartlarını arttırmasında önemli katkılar sunan ve bu alanda öncü derneklerden biri olan FEDEK’in üyelerine teşekkür ederek,  aynı misyon ve ivmeyle OMÜ’nün güvenirliğini ve tanınırlığını sağlamada azimli ve kararlı olduklarının altını çizdi.

Dekan Prof. Dr. Keleş “Fakültemiz ve Üniversitemiz için son derece önemli bir kazanım”

6 bölümün akreditasyon sürecinden başarıyla çıkmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vedat Keleş ise şunları dile getirdi:

“FEDEK’in değerlendirme sürecinden geçen 6 bölümümüzden Psikoloji bölümümüz 5 yıl, diğer beş bölümümüz ise 2 yıl akredite olmaya değer görüldü. Daha önce de Coğrafya ve Tarih Bölümlerimiz ikişer yıl akredite olmuştu. Dolayısıyla 6 bölümümüz ile birlikte fakültemizin tüm bölümleri akredite edildi. Tüm bölümlerimizin akredite olması, Fakültemiz ve Üniversitemiz için son derece önemli bir kazanım.”

Dekan Keleş, yakın zamanda Tarih ve Coğrafya Bölümlerinin FEDEK tarafından tekrar değerlendirileceğine işaret ederek “Amacımızın bu 2 bölümümüzün tekrar akredite olmasını sağlamak. Tüm bölümlerimizin akredite olmasında başta Rektörümüz Prof. Dr. Yavuz Ünal olmak üzere Üniversite yönetimimize, özveriyle çalışan tüm bölümlerimize ve idari personelimize sonsuz teşekkür ederiz.” dedi.

X
Secure Login

This login is SSL protected