MENU

İLEF Öğrencilerinden “SMA Farkındalığı” Etkinliği
11 Ocak 2022, Salı - 13:27
Güncelleme: 26 Ocak 2022, Çarşamba - 16:16
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi (İLEF) Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4. sınıf öğrencileri, hazırladıkları ‘’SMA Farkındalığı’’ adlı projeleriyle SMA (Spinal Musküler Atrofi, kas kaybı ve zayıflığa sebep olan nöron hastalıklardan biri) hastalığını gündeme taşıdılar.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Özlem Akgüç Çetinkaya’nın yürüttüğü ‘Sosyal Sorumluluk ve Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamındaki “SMA Farkındalığı” projesi, Çarşamba Yıldıray Çınar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Projeye; Lise Müdür Yardımcıları Özkan Öztürk, Mustafa Şen, Rehberlik Öğretmeni Neşe Özsemiz ve Meslek Öğretmenleri Nihal Yavuzarslan ile Nurgül Kahraman katıldı.

Açılışta söz alan Proje Sorumlusu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4. sınıf öğrencisi Furkan Şimşek, konuşmasında Hazar bebekten yola çıkarak SMA hastalığını anlattı. Şimşek, projenin sonuna doğru Hazar bebeğin ‘’Nefes Ol’’ belgesini izleterek öğrencilere duygu dolu anlar yaşattı.

Proje ekibinden Osama Manasrah, Melike Güler ve Bilge Yalçın da proje sonunda öğrencilere ikramlarda bulundu.

Lise Müdür Yardımcısı Özkan Öztürk ise katılımda bulunan öğrenciler için özel bir farkındalık oluşturulması ve bu amaca dair algılarının yükseltilmesine yönelik gerçekleştirilen etkinlikten memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Yıldıray Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden Uğuray Barutçu, hastalık hakkında ön bilgisinin olduğunu fakat daha detaylı bilgi birikiminin bulunmadığını belirtti. Aynı zamanda hastalığın ne tip belirtiler gösterdiğini bilmediğini söyleyen Barutçu, gerçekleştirilen farkındalık projesi için teşekkürlerini sundu.

X
Secure Login

This login is SSL protected