MENU

İbadetlerin İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri

02 Nisan 2021, Cuma - 16:33

Paylaş

1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası ve 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında Canik İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Nurettin Yılmaz ve Müezzin Kayyım Cengizhan Şahin tarafından organize edilen ‘‘İbadetlerin İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri’’ başlıklı program düzenlendi.

Canik Gaziosmanpaşa Merkez Camii’nde düzenlenen programa konuşmacı olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimler Fakültesi Hemşirelik Bölümü Arş. Gör. Alaattin Altın katıldı.

Programda Covid-19 pandemi sürecinde temizliğin ne kadar önemli olduğu ve İslam dininin temizliğe verdiği önemin daha iyi anlaşıldığı ifade edildi. Programda ayrıca, İslam dininin temel uygulamalarından olan abdest, namaz, oruç ve diğer ibadetlerin; insanın beden ve ruh sağlığına olumlu katkıları ile toplumsal faydaları bilimsel bulgulara dayanarak anlatıldı.

Programa; Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, İl Müftüsü Seyfullah Çakır, Canik İlçe Müftüsü Ali Çebi katıldı.

Programın; merkezî vaaz sistemi aracılığıyla Canik ilçesinde bulunan tüm cami ve mescitlerde dinlenilmesi sağlandı, programa cemaat tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Cuma namazı sonrası İl Müftüsü Seyfullah Çakır’ın dua etmesiyle tamamlanan programda, ardından Cami’de bulunan kitap okuma salonu ve kütüphane ziyaret edildi.

Son Güncelleme: 02 Nisan 2021, Cuma - 16:33

Etiket(ler): 
X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz