MENU

Hemodinami Kursu Başarıyla Tamamlandı
07 Haziran 2022, Salı - 11:29
Güncelleme: 07 Haziran 2022, Salı - 11:29
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği ile Göğüs Kalp Damar ve Anestezi Derneği işbirliğinde ‘Hemodinami Kursu’ düzenledi.

OMÜ Sürekli Eğitim Merkezinde gerçeleştirilen bilimsel toplantının sabah oturumlarında Hemodinami teorik olarak konuluşulurken, öğleden sonra pratik uygulamalarla hasta senaryoları üzerinde çalışıldı.

Programa farklı üniversite ve kurumlardan 10 akademisyen konuşmacı olarak katılırken, toplam 40 anestezi ve reanimasyon uzmanı ile asistanı kursiyer olarak katılarak bilgilerini güncelleme olanağı buldu.

Kurs, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından OMÜ Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniğinden Prof. Dr. Deniz Karakaya’nın açılış konuşmasıyla başladı. Karakaya, konuşmasında “Göğüs Kalp Damar ve Anestezi Derneği tarafından düzenlenen bu kursu Samsunda gerçekleştirmenin onuru ve mutluluğu içerisindeyim. Katılımcıların ülkemizin farklı üniversitelerinden konuşmacı hocalarımız ve kursiyerlerimiz arada. Perioperatif dönemde hemodinaminin takibi tüm klinisyenlerin üzerinde durması gerek önemli bir konu olduğunu düşünüyorum. Bu vesile ile dernek başkanımız Prof. Dr. Tülün Öztürk’e teşekkür ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

Göğüs Kalp Damar ve Anestezi Derneği Başkanı Prof. Dr. Tülün Öztürk ise “Ondokuz Mayıs Üniversitesininin ev sahipliğinde Samsun’da bu toplantıyı gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyum, bu kurs ile özellikle genç meslektaşlarımızla günlük pratiğimizden uygulama ve teorik bilgi ve becerilerimizi  paylaşacağız, tüm katılımcıların verimli bir kurs geçirmesini diliyorum.” dedi.

Toplantıya OMÜ öğretim üyelerinin yanı sıra; Prof. Dr. Zerrin Sungur, Prof. Dr. Aslı Demir, Prof. Dr. Türkan Kudsioğlu, Uzm. Dr. Muharrem Koçyiğit, Doç. Dr. Enes Aydın, Uzm. Dr. İmge Özdemir, Uzm. Dr. Taner Abdullah ve Doç. Dr. Burhan Dost da katkı sağladı.

X
Secure Login

This login is SSL protected