MENU

Fen Edebiyat Fakültesinde Biyoloji, Coğrafya ve Tarih Bölümleri Akredite Oldu
16 Haziran 2021, Çarşamba - 15:33
Güncelleme: 26 Temmuz 2021, Pazartesi - 00:42
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen Edebiyat Fakültesinde yer alan Biyoloji, Coğrafya ve Tarih Bölümleri  Fen, Edebiyat, Fen - Edebiyat, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından akredite oldu.

FEDEK değerlendirme takımı tarafından 17 Mayıs tarihinde başlatılan değerlendirme süreci 15 Haziran’da son bularak üç bölüm aynı anda akredite olmaya hak kazandı.

OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Kasap, yaptığı açıklamada Akredite olma yolunda ilerleyen bölümleri bu süreci eksiksiz tamamlaması için başvuru yaptıklarına dikkat çekerek geriye kalan bölümlerin de akreditasyon süreci için en kısa sürede çalışmalara başlayacaklarını kaydetti.

FEDEK, Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından tanınan bir akreditasyon kuruluşu ve Avrupa’nın yüksek öğretimde saygın kalite güvence kuruluşu CEENQA'da da tam üye olarak yer alıyor. Dolayısıyla akredite olan Matematik, İstatistik, Biyoloji, Coğrafya ve Tarih Bölümleri  Avrupa standartlarında eğitim-öğretim hizmeti verdiklerini belgelendirmiş oldular.

X
Secure Login

This login is SSL protected