MENU

‘Bu Okulda Hemşire Var’ Projesi Devam Ediyor
11 Kasım 2022, Cuma - 09:55
Güncelleme: 11 Kasım 2022, Cuma - 09:55
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen ‘Bu Okulda Hemşire Var’ projesi kapsamında Halk Sağlığı Hemşireliği dersi uygulamasında hemşirelik öğrencileri bu yıl da okullarda sağlık eğitimi ve farkındalık çalışmaları gerçekleştirmeye başladı.

Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalından Prof. Dr. İlknur Aydın Avcı, Doç. Dr. Birsen Altay, Dr. Öğr. Üyesi Figen Çavuşoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Özge Öz Yıldırım, Arş. Gör. Dr. Dilek Çelik Eren, Arş. Gör. Dr. Mesiya Aydın, Arş. Gör. Dr. Nevra Karaca Bıçakçı, Ar. Gör. Güven Soner ve Arş. Gör. Emel Güven’in danışmanlığında yürütülen uygulamalar kapsamında hemşirelik son sınıf öğrencileri görev aldıkları okullarda eğitim ve farkındalık çalışmalarını sürdürüyor.

Sağlıklı beslenme, kaza ve yaralanmalardan korunma, okulda acil ve ilk yardım, sağlığı geliştirme, ergen ruh sağlığı, fiziksel aktivite, stresle baş etmek ve okul sağlığı taramaları hemşirelik öğrencilerinin uygulamaları arasında yer alıyor.

Uygulamaların ilk üç haftasında hemşirelik öğrencileri okullarda boy-kilo taramaları, göz taramaları yaptı ve sağlıklı beslenme eğitimi verdi. Okullardaki öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin memnuniyetle karşıladıkları çalışmalar sonraki haftalarda farklı konularda devam edecek.

X
Secure Login

This login is SSL protected