MENU

Bafra Yerleşkesi’deki İyileştirme Çalışmalarına Dair Adımlar Sıklaştı
04 Ağustos 2021, Çarşamba - 14:47
Güncelleme: 04 Ağustos 2021, Çarşamba - 16:17
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Üst Yönetimi, yapılması planlanan iyileştirme çalışmaları doğrultusunda Bafra Yerleşkesi’ni yaşayan ve sürdürülebilir bir eğitim merkezi hâline getirmek için adımlarını hızlandırdı.
 
Bafra Turizm Fakültesi, Bafra İşletme Fakültesi, yeni kurulan Eczacılık Fakültesi ve Bafra Turizm Meslek Yüksekokulundan oluşan Bafra Yerleşkesi’nin çehresini, fiziki ve altyapısal iyileştirmelerle değiştirmeyi ve güzelleştirmeyi hedefleyen OMÜ Üst Yönetimi, bu amaçla daha önce Turizm Fakültesinde gerçekleştirdiği istişare toplantısına Bafra Belediyesinde devam etti.

Beraberindeki Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recep Sancak, Prof. Dr. Cengiz Batuk ve Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Hüseyin Gençcelep ile birlikte Bafra Belediyesine gelen Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, burada Bafra protokolü ve bağışçılarla bir araya geldi.

Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Bafra Yerleşkesi’nin şekillenmesinde önemli katkıları bulunan bağışçı Arslan ailesinden Saffet ve Akif Arslan ile yetkililerin katıldığı toplantıda; Bafra Yerleşkesi’nin cazibesini arttıracak politika, hedef ve amaçlar ele alındı.

Rektör Ünal “Kararlılıkla yol almak istiyoruz”

Toplantıda, sürdürülebilir ve istikrarlı bir kampüs adına proje ve politikalar geliştirdiklerini belirten Rektör Ünal, bu değişim sürecinin önemini öğrenciler, paydaşlar ve Bafralılarla paylaşıp kararlılıkla yol almak istediklerini dile getirdi. Hazırladıkları projeyle Bafra Yerleşkesi’nde öğrenciler ve akademisyenlere nitelikli ve canlı bir eğitim ortamı sunmayı planladıklarını vurgulayan Rektör Ünal, yerleşkedeki muhtemel yatırımlarla bugünün ve gelecek kuşakların ihtiyaçlarını karşılamayı ümit ettiklerini kaydetti.

“Tüm bileşenlere dikkat etmek zorundayız”

Rektör Ünal, Bafra’nın ticaret, sanayi, turizm vb. bileşenlerini dikkate alarak Bafra Yerleşkesi’nde bütünleşmiş bir eğitimi gözettiklerine değinerek, bu yönde kamu ve özel sektörle de istişare ve iletişim hâlinde olduklarına işaret ederken el birliği ve dayanışmayla Bafra Yerleşkesi'ni geleceğe taşımayı arzuladıklarını sözlerine ekledi.

Toplantıda Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç başta olmak üzere diğer katılımcılar da fikir, öneri ve değerlendirmelerini paylaştılar.

X
Secure Login

This login is SSL protected