MENU

Alaçam Meslek Yüksekokulu 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının Mezunlarını Verdi
04 Temmuz 2024, Perşembe - 15:03
Güncelleme: 05 Temmuz 2024, Cuma - 16:37
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Alaçam Meslek Yüksekokulunda (MYO) mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Alaçam kapalı spor salonunda gerçekleşen mezuniyete öğrenciler büyük ilgi ve coşkuyla katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan törene; Alaçam Kaymakamı Sayın Fatih Kayabaşı, Alaçam MYO Müdürü Prof. Dr. İdris Varıcı, Alaçam Belediye Başkan vekili Sayın Erdinç GÜL, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

OMÜ Alaçam Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreninde konuşan Alaçam MYO Müdürü Prof. Dr. İdris Varıcı, şu an mezuniyet töreni sevincini paylaşan üç paydaş grubunun da törende olduğunu söyledi.

“Üniversitemizde öğrendiklerinizle birlikte milli kültürümüzü ve değerlerimizi de dikkate alarak kendinizi daha da geliştirmenizi istiyoruz”

Alaçam MYO Müdürü Prof. Dr. İdris Varıcı, “Bu paydaşlardan birincisi siz değerli velilerimizsiniz. Her birinizin çocuklarınıza ne kadar öz verili yaklaştığını, çocuklarınızın bugüne gelmesinde ne kadar emek sarf ettiğinizi tahmin edebiliyorum. Bu anlamlı günde yanımızda olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Prof. Dr. İdris Varıcı, konuşmasına şöyle devam etti:

“Aynı sevinci paylaşan değerli öğretim elemanı arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen, teorik eğitimin yanında tecrübelerini en güzel şekilde paylaşan, öğrencilerimizle birebir ilgilenerek alanları ile ilgili kendilerini geliştirmelerine yardımcı olan, eğitim öğretim hayatında ve sonraki iş hayatında sorumluluklarını öğreten değerli öğretim görevlisi arkadaşlarımı da tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Mezun olan öğrencileri tebrik eden Alaçam MYO Müdürü Varıcı, “Değerli öğrenciler, hayat başlangıcından sonuna kadar bir eğitim öğretim sürecinden ibarettir. Bugün eğitim öğretimin sadece ön lisans ayağını tamamladınız. Ancak öğrenme aşkınız hiç bitmesin. Bundan sonraki yaşantınızda ve iş hayatınızda sizlere başarılar diliyorum. Üniversitemizde öğrendiklerinizle birlikte milli kültürümüzü ve değerlerimizi de dikkate alarak kendinizi daha da geliştirmenizi istiyoruz. Mezun olsanız da üniversitemizin sürekli yanınızda olduğunu unutmayın. Mezuniyetinizi tekrar tebrik ediyor sizlere sağlıklı ve başarılı bir ömür diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“Başarılarınız daim olsun”

Alaçam Kaymakamı Sayın Fatih Kayabaşı, mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında da başarılarının daim olmasını dileyerek ailelere, katılımcılara ve akademik personele teşekkürlerini iletti.

“Gelecekteki başarılarımız için umut dolu bir vedalaşma”

Alaçam MYO birincisi Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı öğrencisi Hanife Cenber ise “Bugün buradaki başarımı sadece kendime ait görmüyorum. Okulumuzun bize kattığı tüm bilgi birikim ve kültürel değerler adına teşekkürlerimi sunuyorum. Eğitim Öğretim yılı boyunca bize tüm imkânlarını sunan ve bize asla sırtını dönmeyen üniversitemize teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Okul birincisi Hanife Cenber'in konuşmasının ardından okul ve bölüm birincilerine hediyeleri verildi.

Tören, öğrencilerin keplerini havaya atıp sonrasında müzik eşliğinde eğlenmeleriyle son buldu.

X
Secure Login

This login is SSL protected