MENU

9. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi’nin Kalbi Samsun’da Attı

17 Şubat 2020, Pazartesi - 19:07

HABER: Ali Kumbasar (Tıp Fakültesi)

Paylaş

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Topluluğu tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenen Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi 14-16 Şubat tarihleri arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Atatürk Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Yoğun bir ilginin olduğu organizasyona; 500 diyetisyen, diş hekimliği ve tıp öğrencisi katılım gösterdi.

44 farklı tıp fakültesinden 500 öğrenci

Kongrenin açılış konuşmasını yapan OMÜ Sağlık Topluluğu Başkanı Tahir Yüzübeyaz, 44 farklı tıp fakültesinden 500'ü aşkın öğrenciyle OMÜ’nün böylesine büyük bir kongreye ev sahipliği yapmasının son derece önemli olduğunu belirterek, kongrede farklı başlıklarla pek çok konunun ele alınacağını kaydetti. Başkan Tahir Yüzübeyaz, sunduğu atmosfer sayesinde kongrenin, Türkiye’nin farklı bölgelerinde öğrenim gören öğrencilerin mesleki formasyonlarına pozitif yansımaları olacağına işaret etti. 

Kongrede farklı tema ve başlıklar mercek altına alınırken, Türk Kardiyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol, ilk defa “MI Çalışmasının Sonuçları” adlı sunumunu katılımcılarla paylaştı.

Yine Türk Kardiyoloji Derneği eski Başkanı Prof. Dr. Mahmut Şahin de “Türkiye ve Dünyada Girişimsel Kardiyolojinin Gelişimi" başlıklı sunumuyla kongreye katılan öğrenci ve konukları bilgilendirdi.

Diğer yandan, Avrupa Ateroskleroz Derneği Başkanı Prof. Dr. Lale Tokgözoğlu ise telekonferans sistemi üzerinden bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktardı.

Kongrede ayrıca, toplam 19 kardiyoloji uzmanı ile Uzman Diyetisyen Nilay Arpacı Keçeci ve “Türkiye Uğur Böcekleri” projesinin eğitmeni Şehnaz Dereli de sunumlarıyla kongrenin içeriğine katkıda bulundular.

Son Güncelleme: 19 Şubat 2020, Çarşamba - 14:31

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz