MENU

Murat Kahraman: Dijital Oyun Girişimciliği

Çarşamba Ticaret Borsası MYO, Öğr. Gör. Mürsel Kan

Online

18 Aralık 2020, Cuma - 17:00 - 19 Aralık 2020, Cumartesi - 16:45

0362 3121919/1801

mursel.kan@omu.edu.tr

A+ A-
11 Aralık 2020

KATILMAK İÇİN OMÜ YOUTUBE ADRESİNİ ZİYARET EDİNİZ  (Yayına katılım talebi yüksek olduğu için yotube canlı yayını yapılacak) 

www.youtube.com/ondokuzmayisuniversitesi 

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu, Girişimcilik ve Yenilikçilik dersi kapsamında dijital oyun girişimcisi, Game Factory'nin kurucusu Murat Kahraman'ı konuk edecek. 

Teknoloji eğlence anlayışını kökten değiştiriyor. Atari, commadore oyunları ve tetris gibi geçmişin popüler oyunları artık çok gerilerde kaldı. Bilgisayar, internet, akıllı mobil cihaz teknolojilerindeki gelişmeler dijital oyun sektörünü bambaşka bir yöne doğru  dönüştürdü. Yıllık 200 milyar dolar gibi oyun satışlarına doğru ilerleyen pazardaki gelişmeler baş döndürüyor. Türkiye de bu pazarın önemli bir oyuncusu olma yolunda adından söz ettiriyor. Bu sektörde Türkiye ve dünyada neler yaşanıyor, neredeyse büyük bölümü gençlerden oluşan bu sektörden nasıl pay kapılır gibi daha bir çok sorunun cevabını almak üzere oyun pazarının önemli aktörlerinden oyun girişimcisi Murat Kahraman davet edildi. 20 yılımı internet sektöründe medya, telekom, reklam, e-ticaret ve oyun alanlarında geçiren Murat Kahraman, şimdi Game Factory ve Hi Games'in kurucusu ve bol bol mobil oyun yapıyor.

Murat Kahraman kimdir?

Game Factory Mobil Oyun Geliştirme Ağı ve Hi Games Oyun Stüdyosu‘nun kurucusu ve 20 yıldan uzun süredir dijital ve oyun sektörlerinde farklı görevler yer aldı. 

Doğan Online, Doğuş Medya Grubu, Türk Telekom gibi Türkiye’nin önemli markalarında dijital pazarlama ve iş geliştirme konularında farklı görevler üstlendikten sonra kurduğu UpLondon ile birçok marka, start-up, reklam ajansı, yayıncı ve oyun stüdyolarına kreatif reklam ve proje hizmeti vermeye devam etti.

Kendi kurduğu bağımsız oyun stüdyodu TNBT’den sonra Mynet’te Oyunlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunda özellikle mobil oyunlar konusunda önemli başarılara imza attı.

Yaratıcılık, yüksek performanslı takımlar oluşturma ve yönetme, yeni ürün geliştirilmesi ve pazarlama konularında deneyim ve yetenekleri, sürdürülebilir ve karlı iş modelleri yaratma ve bunları hayata geçirme konusunda sektörde tanınan bir lider olmasını sağladı.

Oyun sektörü, e-ticaret, dijital ve mobil pazarlama ve reklamcılık konularında seminerler ve eğitimler veriyor ve çeşitli dergilerde yazıyor. Konusunda öncü olan “Sosyal Medya 101” adlı kitabım 2013 yılında Mediacat Yayınları tarafından yayınlandı. 

 

AddThis Sharing Buttons
Diğer Etkinlikler
X
Secure Login

This login is SSL protected