MENU

Habercilik Dönüşürken İçeriden Bir Bakış

İletişim Fakültesi - Öğr. Gör. Mürsel Kan

Online

22 Mart 2021, Pazartesi - 20:30

mursel.kan@omu.edu.tr

A+ A-
19 Mart 2021

İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü sektörün temsilcileri ve başarılı isimlerini öğrencileriyle buluşturmaya devam ediyor. Bu hafta Basının Güncel Sorunları dersi kapsamında Öğr. Gör. Mürsel Kan, uzun yıllar Sabah gazetesi ve ardından Habertürk gaztesinde görev yapan ve halen Habertürk.com sitesinin kültür sanat editörlüğünü yapan Mehmet Çalışkan'ı online söyleşide öğrencileri ile biraraya getirecek. 

Mezuniyetinden sonra ulusal veya yerel medyada aktif görevler almayı planlayan İletişim Fakültesi öğrencisinin, ulusal medyada görev alan başarılı habercilerin tecrübelerinden faydalanmasının amaçlandığı söyleşiyle öğrenciler, 1990’lı yıllardan günümüze kadar uzanan dönemi yaşayan tanıklardan dinleyerek bilgilerini ve meslekî donanımlarını arttırma fırsatı bulacak. Gazeteci adayları, oldukça cazip, albenisi yüksek ancak mensuplarından en yoğun fiziksel ve ruhsal özverilerin talep edildiği çalışma alanları arasında yer alan medyanın arka planındaki olumlu ve olumsuz konulara içeriden bir bakışla hâkim olacak.  

Mehmet Çalışkan kimdir?  

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Mehmet Çalışkan, 1995 yıllında çalışmaya başladığı Sabah gazetesinden 2009 yılında ayrılarak Habertürk gazetesine geçti. Magazin muhabiri olrak başladığı kariyerine kültür sanat editörü olarak devam etti. Özel haber ve ünlü isimlerle yaptığı özel röportajlarıyla sektörde yakından tanınan Mehmet Çalışkan, halen haberturk.com’da yazılarına devam ediyor ve Habertürk TV’de alanıyla ilgili sık sık görüşlerine başvuruluyor.

Gazeteci Mehmet Çalışkan, Hülya Avşar’ın yaşamını konu alan “Mavi Kelebeğin Savaş Dansı” kitabının da yazarıdır.

 

AddThis Sharing Buttons
Diğer Etkinlikler
X
Secure Login

This login is SSL protected