MENU

IV. Hemşireliği Güçlendirme Sempozyumu

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü

ZOOM

26 Mayıs 2021, Çarşamba - 10:00 - 28 Mayıs 2021, Cuma - 16:30

0(362)3121919 – 6384 / 6306

hemguclendirmesem@omu.edu.tr

A+ A-
07 Mayıs 2021

Değerli meslektaşlarım,
Sempozyum düzenleme komitesi adına 26-28 Mayıs 2021’de “IV. Hemşireliği Güçlendirme Sempozyumu’nun, gerçekleştirileceğini duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz Yeni COVID-19 Pandemisi günlerinde hemşireliğin güçlenmesi, bireyleri ve toplumu bakım yoluyla güçlendirmesi her zamankinden daha fazla önem kazanmıştır. Dünyada COVID-19’dan etkilenen insan sayısı milyonlarla ifade edilmektedir. Pek çok insan yakınlarını vakitsizce kaybetmiş, sevdiklerinin yanında olamamanın ve onlara veda edememenin derin üzüntüsünü yaşamıştır, yaşamaktadır. Dünya Hemşireler Birliği’ne göre bu süreçte 59 ülkede 2710 hemşire hayatını kaybetmiştir. Yeni COVID-19, hemşirelerin yaşamlarını ve hizmet ettikleri sağlık sistemlerini büyük ölçüde etkilese de hemşireliğin özü aynı kalmıştır. Hemşireler sağlık sisteminin en ön saflarında, toplumun yanında olmaya devam etmektedir. Öte yandan Yeni COVID-19, uzak bir zamanda olacakmış gibi duran, sağlıkta ve hemşirelikte dijital çağı yakına çekmiştir. Hemşirelik camiası her zamankinden fazla robotik hemşireliği, sağlık ve bakım hizmetlerinde dijitalleşmeyi, tele-hemşireliği konuşmaya başlamıştır. Hemşirelik eğitimi, yönetimi ve uygulaması bir devrimi karşılamaya ve öncülüğünü yapmaya hazırlanmaktadır. Bu doğrultuda ICN 2021 teması “Hemşireler: Öncü Bir Ses - Geleceğin sağlık hizmetleri için bir vizyon” olmuştur. Amaç hemşireliğin karşılaştığı zorluklara değinmenin yanı sıra hemşireliğin geleceğini nasıl dönüştüreceğimize bakmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle hazırladığımız “IV. Hemşireliği Güçlendirme Sempozyumu’nda hemşirelikte dijitalleşme ve postmodern hemşirelik konuşulacak, Yeni COVID-19 pandemisinde hemşirelerin psikolojik sağlamlığı, sağlıkta eşitsizlik ve hemşirelik tartışılacak, hemşirelik eğitimi mercek altına alınacaktır. İçinde bulunduğumuz olağanüstü koşullar, olağanüstü öyküler yaratmıştır. İnsan deneyiminin temel bir boyutu olan öyküler insanları, diğer insanlara, zamanları diğer zamanlara bağlarlar. Bu nedenle Türkiye’nin her tarafından, hemşireler, öğrenciler, öğretim elemanları ve daha pek çoğunun öykülerini paylaşacakları bir forum ve bir öykü yarışması bu sempozyumda yer alacaktır. Amacımız her zaman olduğu gibi “hemşireler her yerde toplumun yanında... yaşamınızı duyuyoruz” diyebilmektir. Bu sempozyumda tüm akademisyen, klinisyen meslektaşlarımızı ve öğrencilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtiyor, sizleri “IV. Hemşireliği Güçlendirme Sempozyumu’na” katılmaya içtenlikle davet ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla…
Sempozyum Düzenleme Komitesi Adına
Prof Dr. Özen KULAKAÇ
Sempozyum Başkanı

Not: Sempozyum kapsamında Samsun Kadın Konukevi için yürütülecek sosyal sorumluluk kampanyasının afişi de görsellerde yer almaktadır.

Sempozyum web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz

AddThis Sharing Buttons
Diğer Etkinlikler
X
Secure Login

This login is SSL protected