MENU

WIPO 2024 Küresel Ödülleri Yarışması
22 Şubat 2024, Perşembe - 12:21
Güncelleme: 22 Şubat 2024, Perşembe - 13:37
A+ A-

Dünya Fikrî Mülkiyet Örgütü [World Intellectual Property Organization (WIPO)] Küresel Ödülleri, fikrî mülkiyetin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmayı ilerletmede oynadığı rolü vurgulamak adına daha fazla buluşçuya ve tasarımcıya, fikrî mülkiyeti daha güçlü bir ilerleme için güçlü bir araç olmayı gösterme konusunda ilham vermeyi amaçlamaktadır.

Başta yaratıcı endüstriler ve yenilikçi teknoloji sağlayıcılar olmak üzere tüm iş faaliyetlerinde yer alan KOBİ’ler ile beraber yeni girişimlere de (startups) açık olan WIPO 2024 Küresel Ödülleri, hedeflerine ulaşmak ve topluma fayda sağlamak için fikrî mülkiyetlerini ticarileştirerek yenilikçilik ve yaratıcılıklarını ortaya koyan adayları yarışmaya davet etmektedir.

Bağımsız bir jüri tarafından seçilecek 7 kazanan, ödüle layık görülecektir. Kazananlara ödülleri, Temmuz 2024’te İsviçre’nin Cenevre şehrinde bulunan WIPO’da düzenlenecek törenle teslim edilecektir.

Kazananlara, finansman kolaylığı ve fikrî mülkiyet stratejilerini desteklemek amacıyla kişiye özel oluşturulacak bir rehberlik paketi sağlanacak.

Yarışma için son başvuru tarihi 31 Mart 2024 olup detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.wipo.int/global-awards/en/how-to-apply.html

X
Secure Login

This login is SSL protected