MENU

Tıp Doktorluğu Denklik Sınavı Hk.
14 Temmuz 2021, Çarşamba - 16:58
Güncelleme: 14 Temmuz 2021, Çarşamba - 16:58
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Tıp Doktorluğu Alanında Denklik Sınavı Duyurusu

T.C. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Genel Kurulu’nun 19.12.2019 tarihli ve Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 05.12.2017 tarih ve 30261 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan "Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliği" uyarınca Tıp Doktorluğu alanında Diploma Denklik Sınavı, Fakültemiz tarafından 26-27 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılacaktır.

Sınava, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına Tıp Doktorluğu alanında denklik başvurusu yapan ve haklarında sınava gireceğine dair Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı bulunan adaylar başvuru yapabilir.Başvuru yapan adayların, sınava girmelerine engel durumunun olup olmadığı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından teyit edilecektir. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından sınava girme yeterliği olmadığı bildirilen adaylar noter çekilişine alınmayacaklardır.

Tıp Fakültemiz tarafından düzenlenecek sınav hakkındaki duyuru ve bilgilendirmeler “https://tip.omu.edu.tr/tr/ogrenci/denklik-yapilandirilmis-klinik-sinav” sayfasından yapılacaktır. Denklik sınavı için istenecek başvuru evrakları Tıp Fakültesi e-posta adresi olan “omutip@omu.edu.tr” adresine gönderilecektir (Her bir e-posta için konu kısmına “OMU TIP DENKLIK” yazılması gerekmektedir).

Başvuru ve itiraz süreçlerinde gönderdiğiniz her bir e-postaya tarafımızca alındı mesajı gönderilecektir. E-posta yoluyla yapılacak her türlü başvuruda başvurunun kuruma ulaştığının teyidi adayın sorumluluğundadır.

İletişim: 03623121919-Dahili: 2228.

Ek Dosya(lar): 
X
Secure Login

This login is SSL protected