MENU

Alternatif Enerjili Araç Yarışları 2016 yılı Başvuru Dönemi Başladı
27 Ocak 2016, Çarşamba - 15:22
Güncelleme: 14 Şubat 2024, Çarşamba - 11:32
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Alternatif Enerjili Araç Yarışlarının 12.sinin, “Efficiency Challenge Electric Vehicle” adında, 1-7 Ağustos 2016 tarihlerinde yabancı takımların da katılımına açık olacak şekilde düzenlenmesi planlanmaktadır.

Öğrenci takımlarına yönelik Elektromobil (Batarya Elektrik Enerjili Araç) ve Hidromobil (Hidrojen Enerjili Araç) kategorilerinde düzenlenecek yarışlarda bu yıl alternatif enerji ile çalışan araçlarla ilgili yerli üretimin artırılması ve katma değeri yüksek araç bileşenlerinin geliştirilmesi teşvik ediliyor.

Başvurusu onaylanan tüm katılımcılara yol desteğinin verileceği yarışlarda, Türkiye’den gelen başvurularda ayrıca hazırlık desteği verilecektir. Elektromobil kategorisinde ilk defa katılan üniversitenin takımlarına, Hidromobil kategorisinde ise yeni araç konseptine geçilmesinden dolayı başvurusu onaylanan tüm takımlara 25.000 TL hazırlık desteği verilecektir.

- Başvuru belgelerini (başvuru formu ve taahhütname) istenen formatta, 29 Şubat 2016tarihine kadar göndermek gerekmektedir. Başvuru belgeleri, teknik kurallar ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

X
Secure Login

This login is SSL protected