MENU

2021-22 Güz Yarıyılı Covid-19 Aşısı veya PCR Testi Gerekliliği
27 Ağustos 2021, Cuma - 17:05
Güncelleme: 24 Kasım 2021, Çarşamba - 23:05
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

19 Ağustos 2021 tarihinde toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde eğitimde tüm seviyelerde Eylül ayından itibaren yüz yüze öğretime geçilmesine, eğitim kurumlarında çalışanlardan ve öğrencilerden aşı belgesi istenmesine, aşı olmayanlardan ise haftada iki kez PCR testi talep edilmesine karar verildi. 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) de bu karara istinaden 2021-2022 güz yarıyılından başlamak üzere derslerin büyük bölümünü, laboratuvarlar, atölyeler, stüdyolar, ara ve dönem sonu sınavları ile her türlü değerlendirme etkinliğini yüz yüze yapma kararını uygulamaya başladı.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda alınan kararlar ve İçişleri Bakanlığının 20 Ağustos 2021 tarih ve  E­89780865­153­13441 sayılı genelgesi doğrultusunda Ondokuz Mayıs Üniversitesi, mevcut Covid-19 tedbirlerine ek olarak, çalışanların ve öğrencilerin aşı olmasını tavsiye etmektedir; ancak aşı olmayanlar için  tüm kampüslerde PCR testi sorgulaması yapılacaktır. PCR test sonuçları 72 saat süreyle geçerli olup süre bitiminde tekrarı gerekecektir. Aşı olduğunu belgeleyenler ile PCR testi sonucu negatif olanlar kampüsteki tesislerden yararlanabilecek ve akademik etkinliklere katılabilecektir.

Başta sınıflar, laboratuvarlar, atölyeler, stüdyolar, toplantı ve konferans salonları olmak üzere kampüs genelinde maske takma zorunluluğu devam edecektir. Riskli vakaların takibi amacıyla HES kodlarının üniversite tarafından kontrolü bundan önce olduğu gibi titizlikle sürdürülecektir.

Tüm kampüslerimizde bulunacak öğrencilerin, öğretim elemanları ve üniversite çalışanlarının Covid-19 aşılarını biran önce tamamlamaları, kendi ve çevresinin sağlığı açısından olduğu kadar salgınla mücadelenin başarılı bir şekilde sürdürülmesinin yanısıra  kalıcı ve sürdürülebilir normalleşmenin sağlanması açısından da  önem kazanmaktadır.

Sağlıklı bir akademik yıl dileğiyle,

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü

X
Secure Login

This login is SSL protected