MENU

Tıp Fakültesi Öğretim Elemanlarından TÜBİTAK Başarıları
26 Ocak 2022, Çarşamba - 17:14
Güncelleme: 23 Şubat 2022, Çarşamba - 17:57
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi öğretim elemanlarının 2 farklı alandaki bilimsel çalışmaları, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 1002 Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Bu çalışmalardan birincisi Doç. Dr. Şengül Tural danışmanlığında, Doç. Dr. Özlem Eşki Yücel’in araştırmacı olarak yer aldığı ve yürütücülüğünü doktora öğrencisi Tuğba Keskin'in yaptığı “İnsan Retinal Pigment Epitelyal Hücre Hattında Resveratrol ve Nikotinamid'in Hücre Çoğalması ve Apoptozise Etkilerinin Araştırılması” adlı proje oldu.

Arş. Gör. Dr. Gülgez Neslihan Hekim yürütücülüğünde, Prof. Dr. Sezgin Güneş, Prof. Dr. Ramazan Aşçı ve Doç. Dr. Sercan Ergün’ün araştırmacı olarak yer aldığı “Spermatozoal Hsa-Mir-145-5p'Nin Varikoselli Infertil Erkeklerde Oksidatif Stres ve DNA Hasarı ile İlişkisinin Araştırılması” başlıklı çalışma da TÜBİTAK tarafından destek almaya değer görüldü.

OMÜ olarak her iki projenin akademisyenlerini gurur verici çalışmalarından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

X
Secure Login

This login is SSL protected