MENU

Belmont Forum Çatısı Altında "Sürdürülebilirliğe Giden Yollar Transdisipliner Araştırmalar Çağrısı" Açıldı

24 August 2020, Monday - 14:21

Share

Belmont Forum çatısı altında oluşturulan Sürdürülebilirliğe Giden Yollar Transdisipliner Araştırmalar Çağrısı ile sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin bütüncül bir şekilde incelenmesi ve uygulamaya yönelik yenilikçi projelerin desteklenmesi hedeflenmektedir. Bu doğrultuda, sürdürülebilir kalkınma hedeflerini ekonomik, teknolojik, çevresel, iklimsel ve insani kalkınma gibi çeşitli açılardan ve disiplinlerarası bir şekilde inceleyen ortak projelerin desteklenmesi planlanmaktadır. Çağrıya dahil olan ülkeler; Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Brezilya, Fransa, Gana, Güney Afrika, Tayvan ve Türkiye’dir. Ek olarak, Afrika'daki herhangi bir ülkeden Future Earth katılımcıları aracılığıyla, GEO üyesi ülkelerden GEO aracılığıyla ve Amerika'dan IAI (Inter-American Institute for Global Change Research) aracılığıyla farklı ülkelerden de projelerde ortak olarak yer almak mümkün olabilecektir. 

Proje önerileri için ortak başvuruların 31 Ekim 2020 tarihine kadar çağrı sayfasından, ulusal başvuruların ise 4 Kasım 2020 tarihine kadar TÜBİTAK Proje Başvuru Sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Çağrı hakkında detaylı bilgi, ulusal ve uluslararası başvuru koşulları için TÜBİTAK  ve  https://www.belmontforum.org/  internet adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Proje Yönetimi Ofisi Başkanlığı
Dış Kaynaklı Projeler Ofisi

Last Update: 24 August 2020, Monday - 14:25

X
Choose Your E-Mail Login Type