MENU

OKTAM’dan Psikolojik Ölçek Uygulama ve Yorumlama Eğitimi
21 October 2022, Friday - 16:03
Updated: 21 October 2022, Friday - 16:03
Click to listenLISTEN
Share
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kadın ve Toplum Uygulama ve Araştırma Merkezi (OKTAM) ile Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü iş birliği çerçevesinde yürütülen eğitimlere bir yenisi daha eklendi.

Uygulama ve Araştırma Merkezleri Koordinatörlüğü toplantı salonunda gerçekleşen Psikolojik Ölçek Uygulama ve Yorumlama konulu eğitim, İnsan ve Toplum Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü Klinik Psikoloji Anabilim Dalı’nda görev yapan Öğr. Gör. Filiz Koçoğlu tarafından verildi. Eğitime, Samsun Kadın Konukevi ve OMÜ Konukevi  yönetici ve meslek elemanları katıldı.

Eğitimde Koçoğlu, psikolojik değerleme sürecini detaylı bir şekilde ele aldı. Psikolojik değerleme ekibinde kimlerin bulunduğu, uygulama standart ve protokolü hakkında bilgi veren Koçoğlu, ayrıca psikolojik değerleme sürecinin bir parçası olarak kullanılan ölçme araçlarının sahip olması gereken güvenirlik ve geçerlik özeliklerinden söz etti. Koçoğlu, eğitimin son bölümünde ise psikolojik değerleme süreciyle ilgili etik konulara değinerek katılımcıların sorularına yer verdi.

Eğitimin ardından OKTAM Müdürü Prof. Dr. Hatice Kumcağız tarafından Öğr. Gör. Filiz Koçoğlu’na teşekkür belgesi takdim edildi.

X
Secure Login

This login is SSL protected