MENU

Sigortacılıkta Kariyer Olanakları

19 Mart 2018, Pazartesi - 23:57

Paylaş

Sigortacılıkta kariyer olanakları Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulunda düzenlenen söyleşide üniversite öğrencileriyle paylaşıldı.

Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Programı Bölüm Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliğe Samsun Sigortacılar Acenteleri Derneği (SSAMSAD) Başkanı Serdar Yıldız, Meslek Komitesi Başkanı Hakan Yardım, Yangın Eksperi Emine Duran, Oto Eksperi Sedat Urkaya, SSAMSAD Yönetim Kurulu Üyesi İsmayil Uçar ve Mahmut Yurt katıldı.

Söyleşinin açılışında konuşan Bankacılık ve Sigortacılık Programı Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Abdulkadir Eryılmaz, 2010 yılında kurulan bölümün 289 mezun verdiğini halen 291 öğrencinin de öğretime devam ettiğini ifade ederek amaçlarını şöyle açıkladı: “Mesleki yeterliliğe sahip, araştıran devamında sektörün insan kaynakları ihtiyacına cevap verebilen bireyler yetiştirmektir." Eryılmaz sektör – üniversite iş birliğini önemsediklerini ve bu kapsamda alanının en yetkin kişilerini okullarında ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Söyleşide sektör ve meslekleriyle ilgili bilgi veren ve kariyer olanakları hakkında MYO öğrencilerini aydınlatan konuklar, öğrencilerden gelen soruları da cevapladı. Sigorta acentesi açmak için gerekli şartların ne olduğu, mezunların bu konudaki avantajları, acentede çalışmak için gerekli yeterlilik şartları, eksper olmak için gerekli koşullar, SEGEM belgesinin gerekliliği, bireysel emeklilik belgesinin önemi gibi daha birçok konuda sorular uzmanlarca yanıtlandı. 

Son Güncelleme: 20 Mart 2018, Salı - 09:54

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz