MENU

SAMTİAD’dan Rektör Bilgiç’e Ziyaret
19 Eylül 2018 - 17:05
A+ A-

Gökhan ÇETİN

SAMTİAD (Samsun Turizm ve İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Öztürk  ve yönetim kurulu üyeleri, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’i ziyaret etti.

Rektörlük makamındaki ziyarette Başkan Öztürk, derneğin yapısı, çalışmaları ve projeleri hakkında Rektör Bilgiç’e bilgi verdi. Ayrıca Öztürk, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile yapılabilecek iş birlikleri hakkındaki fikir ve görüşlerini de paylaştı.

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ise turizmin önemine değinip, bu sektörün ülke açısından son derece önemli olduğunu belirterek Samsun’un Karadeniz Bölgesi’nde önemli turizm potansiyeline sahip bir kent profili çizdiğini vurguladı. Rektör Bilgiç ayrıca Dernek ile olası protokol ve iş birliklerine açık olduklarını belirterek, şehrin turizm unsurlarının tanınır olmasına yönelik aktif olmaktan mutluluk duyacaklarını dile getirdi.

Ziyarette Başkan Öztürk, SAMTİAD’ın Karadeniz Bölgesi’nin ilk turizm dergisini çıkardığını belirterek dergiyi Rektör Bilgiç’e sundu.

Ziyaretin sonunda Başkan Öztürk, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’e kent turizmine verdiği katkılardan dolayı plaket takdim etti.

Rektör Bilgiç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuklarına incelikleri için teşekkür etti.

Güncelleme: Per, 20/09/2018 - 08:36

AddThis Sharing Buttons