MENU

Rektörün Kapısı Daima Açık
26 Aralık 2017 - 18:19
A+ A-

Akademik ve idari personel ile öğrencilerin sorun, beklenti, memnuniyet ve düşüncelerini üst yönetime yüz yüze iletme şansı bulduğu “açık kapı uygulaması” istikrarlı bir şekilde devam ediyor.

Bu hafta da konuklarını makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, yürüttükleri kalite odaklı yükseköğretim politikalarına ilişkin açıklamalarda bulunarak ana önceliklerinin öğrencilere bilgi ve beceri kazandırmak, bilimsel ve teknolojik üretimle Türkiye’nin rekabet gücüne katkı sağlamak ve topluma hizmet sunmak olduğunu dile getirdi.

Rektör Bilgiç bu doğrultuda da Üniversitenin kurumsal altyapısı ve fonksiyonel kapasitesini sürekli arttırmaya dönük çaba içinde olduklarını vurgularken başlattıkları “açık kapı uygulaması” ile de Üniversitenin bütün mensuplarını bu sürece katmayı hedeflediklerini söyledi.

Rektör Bilgiç, üniversiteler sıralamasının belirlendiği göstergelerdeki konumu daha üste taşımak için yükseköğretim yaklaşımlarını güncellediklerini, bu amaçla Üniversitenin kapasite ve performansını arttıracak model arayışlarına odaklandıklarını belirterek bütün fakülte ve birimlerdeki etkinlik ve faaliyetleri toplum ve medya ile paylaştıklarını vurguladı. Rektör Sait Bilgiç ayrıca mensupların “açık kapı uygulaması”na gösterdikleri ilginin de kendilerini oldukça memnun ettiğini sözlerine ekledi.

Katılımlarıyla “açık kapı uygulaması”na dinamizm getiren Üniversite mensupları da üst yönetimin sorun, beklenti ve talepleri konusundaki duyarlılığının Üniversitenin gelişimine hizmet edeceğini dile getirdi.

Açık kapı, her salı günü saat 17:00 – 18:00 arasında gerçekleştiriliyor.

Güncelleme: Çar, 27/12/2017 - 13:55

AddThis Sharing Buttons