MENU

Rektör Bilgiç Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimler Derneği Samsun Şubesi Başkanı ve Üyelerini Konuk Etti

03 Mart 2020, Salı - 15:25

HABER: Sinan Akdoğan

Paylaş

Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimler Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz ve beraberindeki Şube üyeleri, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Samsun Şube Başkanı Yılmaz, Derneğin Samsun Şubesi olarak yaklaşan 18 Mart Şehitleri Anma Günü vesilesiyle yaptıkları hazırlık ve çalışmalara ilişkin Rektör Bilgiç’e bilgi verdi. Diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla irtibat hâlinde olduklarına işaret eden Şube Başkanı Yılmaz, Derneğin bu hususta desteğini sunmaya hazır olduğunu dile getirdi. 

Görüşmede Şube Başkanı Yılmaz, Suriye'deki gelişmeler hakkındaki değerlendirmelerini de paylaşırken, İdlib’de menfur saldırıda şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri neferlerini sevgi ve rahmetle andıklarını belirterek Derneğin, şehitlerin hatıralarını diri tutmak için faaliyet gösterdiğini ve şehit ailelerinin en büyük destekçilerinden biri olduğunu sözlerine ekledi.

Ülkemizin zor bir dönemden geçtiğini ve Türk milletinin birlik-beraberlik ve dayanışma ruhuyla bu günleri atlatacağını söyleyen Rektör Bilgiç ise İdlib’te şehit düşen askerlerimizi her zaman rahmet ve minnetle yâd edeceklerini vurgularken şehit aileleri ve yakınlarına da taziye ve destek dileklerini iletti.

Ziyaret sonunda Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimler Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz, Rektör Bilgiç’e, Derneğin logosunun bulunduğu çini plaketi takdim etti.

Son Güncelleme: 03 Mart 2020, Salı - 16:45

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz