MENU

Rektör Bilgiç “Türk Polis Teşkilatımızın 175. Kuruluş Yıl Dönümünü ve Polis Haftası’nı Tebrik Ediyorum”

09 Nisan 2020, Perşembe - 11:30

Paylaş

Türk Polis Teşkilatı; kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bu yana Türk milletinin ve ülkemizin huzurunu ve güvenliğini her koşulda sağlayan, kamu düzeninin tesis edilmesinde gece gündüz demeden fedakârca çalışan, görev ve sorumluluk bilinciyle vatanın ve milletin birliği ve bütünlüğünü teşkil eden kurumların başında gelmektedir.


Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vecizinde ifade ettiği üzere; “Türk polisi vicdanı olmayanların karşısında” Türk milleti adına dikilmekte ve kamu güvenliğinin ve adaletin tecelli etmesinde kutsal bir vazife ifa etmektedir. Bu yönüyle Türk polisi, hem gündelik hayatın işleyişinde hem de olağan dışı zamanlarda ve hassasiyet taşıyan dönemlerde görünmez kahramanlar olarak devlet ve millet için var gücüyle çalışmaktadır.


Bu duygu ve düşüncelerle; 175 yıllık birikim ve deneyimiyle köklü bir kurum olan Türk Polis Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası’nı tebrik ediyorum. Bu vesile ile ülkesi ve milleti için şehadete yürüyen tüm polislerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyor; gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Prof. Dr. Sait  Bilgiç
Rektör

Son Güncelleme: 09 Nisan 2020, Perşembe - 11:30

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz