MENU

Endonezya’nın Ankara Büyükelçisi Rektör Bilgiç’i Ziyaret Etti

13 Mart 2020, Cuma - 16:21

HABER: Açelya Kaynar

Paylaş

Endonezya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Lalu Muhammad Iqbal, beraberindeki heyetle birlikte Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti konuğuyla paylaşan Rektör Bilgiç, Endonezya’yı ve Endonezya halkını sevdiğini belirterek OMÜ ve uluslararası öğrenci programları hakkında bilgi verdi.

Bilgiç sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Uluslararası iş birliklerini çok önemsiyoruz. Yaptığımız iş birlikleri neticesinde çok sayıda uluslararası öğrenci ve akademisyen değişimi yapıyoruz. Koronavirüs ile ilgili alınan tedbirler kapsamında “Endonezya Tanıtım Günü” etkinliği iptal oldu fakat ilerleyen günlerde öğrencilerimizle buluşmayı umuyoruz. Sizleri aramızda görmekten çok memnun olduk.” 

Endonezya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Lalu Muhammad Iqbal ise “Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Sizlerle olmaktan onur duydum. Gittiğim her yerdeki üniversiteleri ziyaret ediyorum. Endonezya - Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesi ve dostluk bağlarımızın kuvvetlenmesi için Üniversiteleri ayrıca önemsiyorum. Ondokuz Mayıs Üniversitesinde de çok sayıda öğrencimiz var. Öğrencilerimiz her anlamda mutlu bir eğitim hayatı yaşadıklarını dile getirdiler. Gösterilen yakın ilginiz için size teşekkür ediyoruz. Endonezya’daki üniversiteler ve OMÜ arasında akademik iş birliği yapılması yönünde her türlü desteği vermeye hazırım.” dedi.

Ardından Büyükelçisi Lalu Muhammad Iqbal, Üniversite şeref defterini imzaladı.

Rektör Bilgiç, nazik ziyaretlerinden ötürü Büyükelçi Iqbal’e hediye takdim ederek teşekkür etti.

Ziyarete Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Tolga Arslan da eşlik etti.

Son Güncelleme: 13 Mart 2020, Cuma - 16:27

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz